Otsi

Kategooriad

Indrek Rohtmets - KULTUURILOOLINE EESTIMAA. TEEKAASLANE - Varrak 2004

Indrek Rohtmets - KULTUURILOOLINE EESTIMAA. TEEKAASLANE - Varrak 2004

Indrek Rohtmets - Kultuurilooline Eestimaa : Teekaaslane - Varrak 2004

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Indrek Rohtmets
Pealkiri: Kultuurilooline Eestimaa : Teekaaslane
Kirjastus: Varrak
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Kersti Tormis
Väljaandmise aeg: 2004
Formaat: ca 14x21 cm, 412 lk., pehme köide
Kaal: ca 650 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Raamat tutvustab tähtsamaid Eesti kultuurilukku jäädvustunud paiku ja objekte, meie kirjanike, kunstnike, muusikute, teadlaste ja teiste Eesti elu suunanud inimeste elu ning tegevusega seotud kohti. Reisijuhist leiab kasulikku teavet ka tegutsevate muuseumide ja traditsiooniliste kultuurisündmuste kohta. Raamat hõlmab ka loodusobjekte, millel tugevam side rahvakultuuriga. Reisijuht on varustatud maakondade kaartide - plaanidega ning suure hulga illustreerivate fotodega. See on kompaktne ja kasutajasõbralik käsiraamat ning igati tubli abiline kõigile, kes koduses Eestis lahtiste silmadega ringi liikuda armastavad.

Kultuurilugu võib võrrelda närvikoega. Igal närvirakul on tuhandeid harusid, mis ühenduvad teiste närvirakkude tuhandete liidetega. Neid ühendusi otsides ei jõua kunagi lõppu ja kunagi ei hakka ka igav. Eestimaa kultuurikihi närvikude on tüse ja mitmekihiline. Rännates täna mööda kodumaad avaneb meeldiv võimalus liikuda ka ajas. Tihtipeale on kiviaegsed asulakohad kõrvuti muistsete linnamägede ja hiljutiste mõisasüdametega. Mõtterännakute võlu läbi aja ja ruumi tajusin eriti selgelt seda raamatut kokku pannes. Ka mahub väikesele Eestmaale palju erinevaid kultuure Kunda kultuurist tänase linnakultuurini välja. Kõige paremini saab neist aimu rännates. Igal paigal, ehitisel, mälestuskivil, ajahambast puretud müürikatkel on oma lugu. See raamat jutustabki neid lugusid. Tõsi, põgusalt ja kokkuvõtlikult, sest muidu oleks mõnestsajast leheküljest saanud mõnikümmend tuhat. Loodetavasti saab sellest raamatust sõbralik ja abivalmis teekaaslane kõigile, kes kodumaal avasilmi liikuda armastavad. Avastada on palju, kusjuures paljud avastused ootavad lausa suurte magistraalide kõrval.

«Kultuurilooline Eestimaa» pakub võimaluse liikuda läbi Eesti kultuurikihi nii ajas kui ruumis. See raamat on hea Teekaaslane kõigile, kes kodus istumisele reisimist eelistavad.

Teekaaslane võtab eraldi luubi alla kõik Eesti maakonnad, keskendudes rohkem maapiirkondadele kui linnadele.

Teekaaslane peatub kas põgusalt või pikemalt ligemale 1000 paigas kõikjal üle Eestimaa, mis ühel või teisel viisil huvi pakuvad.

Sõna kõrval tutvustab Teekaaslane huviväärsusi ka pildis ja pakub vaatamiseks ligi 700 fotot Teekaaslase kasutamise muudavad hõlpsaks põhjalik register ja maakondade kaardid.