Otsi

Kategooriad

John Downer - IMETABANE. LOOMADE SENINÄGEMATA VÕIMED - Varrak 2000

John Downer - IMETABANE. LOOMADE SENINÄGEMATA VÕIMED - Varrak 2000

John Downer - Imetabane : Loomade seninägemata võimed - Varrak 2000

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: John Downer
Pealkiri: Imetabane : Loomade seninägemata võimed
Kirjastus: Varrak
Sari: -
Tõlkija: Peeter Vissak
Kujundaja, illustraator: Linda Blakemore
Väljaandmise aeg: 2000
Formaat: ca 20x26 cm, 192 lk., ümbrispaberiga kõva köide
Kaal: ca 750 g
Seisukord: heas seisus kasutatud raamat

Märkused: Juba ammu on mõistetud, et loomad ja ka taimed valdavad saladuslikke ja varjatud võimeid, mida inimestel ei ole. See raamat, mis käib kaasas BBC uue, esimesi vagusid ajava teleseriaaliga «Imetabane», uurib niisuguseid ebatavalisi omadusi ja pealtnäha paranormaalseid võimeid. Need lood võivad olla ebausutavad, aga nad toetuvad kindlalt uuematele teaduslikele avastustele.

Loomadel on palju parem nägemine, kuulmine ja haistmine kui meil. Näiteks meeltevälise taju peatükis kohtame haisid, kes tajuvad inimeste elektriaurat, elevante, kes suhtlevad maapinna põrutamise abil ning taimi, kes räägivad putukatega. Retk kummalisse ja imepärasesse näitab meile olendeid, kes on suutelised sooritama pealtnäha paranormaalseid tegusid, alates ennast ravitsevatest loomadest-taimetarkadest ja iseennast sütitavatest mardikatest kuni Aafrika kalani, kes kasutab telepaatiat, ja sisalikuni, kes kõnnib mööda vett.

See raamat toob loomade saladuslike võimate kohta hulgaliselt näiteid: me loeme lindudest ja teistest loomadest, kes kasutavad Maa jõudusid navigatsiooniks ja ilma ning isegi maavärinate ennustamiseks.; olenditest, kes elavad äärmuslike piiride peal -- kõrbekonnadest, kes kannatavad välja elusalt matmise mitmeteks aastateks, ja taimedest, kes süütavad ennast põlema. Raamat tutvustab ka olendeid, kes eksisteerivad meie omast hoopis erinevas ajamaailmas, näiteks putukatest, kelle elu on surutud kokku mõne minuti sisse, ning roomajatest, kelle jaoks aeg seisab praktiliselt paigal. Lõpuks vaatleb raamat neid loomade võimeid, mis on seotud inimesega - selliseid nähtusi nagu näiteks lemmikloomade ravivõimed ja delfiiniteraapia.

Suurepärased fotod on ühendatud haarava tekstiga, see raamat loob kummaliste vaadete ja üleloomulike tajude maailma. Sellel retkel praeguste teadmiste piirimaile muutub teaduslik fantastika teaduslikuks faktiks.