Otsi

Kategooriad

Abraham Eraly - KEISRID PAABULINNUTROONIL. SUURMOGULITE SAAGA - Bit 2008

Abraham Eraly - KEISRID PAABULINNUTROONIL. SUURMOGULITE SAAGA - Bit 2008

Abraham Eraly - Keisrid paabulinnutroonil : Suurmogulite saaga - Bit 2008

Rohkem infot


24,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Abraham Eraly
Pealkiri: Keisrid paabulinnutroonil : Suurmogulite saaga
Kirjastus: Bit
Sari: -
Tõlkija: Martti Kalda
Kujundaja, illustraator: Catherine Zarip
Väljaandmise aeg: 2008
Formaat: ca 15x21 cm, 664 lk., kõva köide
Kaal: ca 900 g
Seisukord: raamat on ilmselt kunagi maha kukkunud, köiteselja ülemine osa on natuke "mõlkis" ja piki kaante murdejoont on kaantel paarisentimeetrised rebendid, muidu igati heas seisus kasutatud raamat

Märkused: Selle põhjaliku suurmogulite loo on Abraham Eraly kirja pannud tavaliste, lihast ja luust inimeste kroonikana. Õpetlasena on autor püüdnud olla objektiivne ning meisterliku jutuvestjana on loonud kartmatu esmaavastaja Baburi, unistaja Humayuni; kõikidest mogulitest suurima ja mõistatuslikuma Akbari, esteetide Džahangiri ja Šahh Džahani ning sihikindla ja karmi Aurangzebi kuju.

Detsembris 1525 ületas Tšingis-khaani ja Timuri järeltulija Babur, mongoli vallutaja, Induse jõe ja läks väikese armeega Pandzabisse. Viis kuud hiljem lõi ta Panipari lahingus puruks Hindustani afgaanist valitseja mammutarmee. Mogulite valitsusaeg Indias oli alanud. See kestis üle kolme sajandi ja muutis India igaveseks ajaks. Tulvil dramaatilisi episoode ja värvikaid detaile jutustab raamat ühe maailma suurima impeeriumi loo.

Teos põhineb hiliskeskaegse India ajalool aastatest 1526-1707. See jutustab sõjasaagiks saadud elevantidest ja ilusatest naistest ning sellest, kuidas neid vahetati; aga ka sellest, milliseid riideid, parfüüme, likööre, veine, tubakat, oopiumi ja konkubiine valitsejad eelistasid.
– George Cohen, American Library Association

On raske ette kujutada, et keegi suudaks anda veel erapooletuma ülevaate India ajaloost kui Abraham Eraly... Kuue esimese mogulist imperaatori suurepärane tutvustus... Köitev raamat ühest kõige kriitilisemast ja valesti käsitletud perioodist India ajaloos.
– William Dalrymple, Sunday Times

Abraham Eraly, kes on sündinud Keralas, on õpetanud India ajalugu Madrases ja Ameerika Ühendriikides. Praegu elab ta Madrases.