Otsi

Kategooriad

Svante Pääbo - NEANDERTALI INIMENE. KADUNUD GENOOMI OTSIMAS - Imeline teadus, Äripäev 2014

Svante Pääbo - NEANDERTALI INIMENE. KADUNUD GENOOMI OTSIMAS - Imeline teadus, Äripäev 2014

Svante Pääbo - Neandertali inimene : Kadunud genoome otsimas - Imeline teadus, Äripäev 2014

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Svante Pääbo
Pealkiri: Neandertali inimene : Kadunud genoome otsimas
Kirjastus: Äripäev
Sari: Imeline teadus
Tõlkija: Signe Rummo
Kujundaja, illustraator: Rein Soonsein
Väljaandmise aeg: 2014
Formaat: ca 15x22 cm, 358 lk., pehme köide
Kaal: ca 450 g
Seisukord: heas seisus kasutatud raamat

Märkused: Mida me teame oma lähimate evolutsiooniliste sugulaste kohta? Mis eristab ja mis ühendab tänapäeva inimest ja tema geneetiliselt lähimat sugulast – neandertallast? Eesti juurtega teadlane Svante Pääbo jutustab, kuidas ta neile küsimusele vastust otsis, ning kirjeldab oma edukaid pingutusi selles uurimistöös.

Raamat näitab paleogeneetika teerajaja ja leiutaja silme läbi tema teadustulemuste poolest rikkalike aastate sündmusi, intriige, läbikukkumisi ja triumfe. Lugu algab Egiptuse muumiate DNA-uuringutest 1980ndate algul ja kulmineerub neandertallase genoomi järjestamisega 2010. aastal.

Neandertallase geenid pakuvad ainulaadset pilguheitu meie kaugete ja samas lähedaste sugulaste ellu ning neis võib peituda ka võti lahendamaks saladust, miks inimesed ellu jäid, ent neandertallased välja surid. Pääbo uurib geenide abil tänapäeva inimeste algupära ja nende suhteid neandertallastega ning kirjeldab nende teemade ümber käinud tuliseid vaidlusi.

Rohkete teaduspreemiatega pärjatud Svante Pääbo juhib Leipzigi Max Plancki Evolutsioonilise Antropoloogia Instituuti ning ajakiri Time valis Pääbo 2007. aastal maailma saja mõjukama inimese hulka.