Otsi

Kategooriad

Jan Stocklassa - STIEG LARSSON JÄLGEDES. KIRJANIKU ELUTÖÖ OLOF PALME MÕRVARI OTSINGUIL - Pegasus 2018

Jan Stocklassa - STIEG LARSSON JÄLGEDES. KIRJANIKU ELUTÖÖ OLOF PALME MÕRVARI OTSINGUIL - Pegasus 2018

Jan Stocklassa - Stieg Larssoni jälgedes : Kirjaniku elutöö Olof Palve mõrvari otsinguil - Pegasus 2018

Rohkem infot


9,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Jan Stocklassa
Pealkiri: Stieg Larssoni jälgedes : Kirjaniku elutöö Olof Palve mõrvari otsinguil
Kirjastus: Pegasus
Sari: -
Tõlkija: Tõnis Arnover
Kujundaja, illustraator: -
Väljaandmise aeg: 2018
Formaat: ca 17x24 cm, 368 lk., kõva köide
Kaal: ca 680 g
Seisukord: väga heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Rootsi peaministri Olof Palme mõrv 1986. aastal on tänaseni lahendamata ja üks kummalisemaid sündmusi Rootsi ajaloos.

Kui endine diplomaat, ärimees, filmimees, ajakirjanik ja kirjanik Jan Stocklassa seda omal käel uurima asus, viisid jäljed ta Rootsi ühe kõige kuulsama krimikirjaniku ja ajakirjaniku Stieg Larssoni arhiivini, mis oli pärast Larssoni surma seisnud kümme aastat unustusehõlmas. Arhiiv sisaldas 20 kastitäit materjale ja sellest selgus, et ka Larsson oli Palme mõrva uurimisega põhjalikult tegelenud ja ka politseile vastavaid vihjeid teinud, paraku aga tulutult.

Stieg Larsson oli võtnud erilise luubi alla Rootsi paremäärmusluse ja jõudnud sealtkaudu oletuseni, et Palme tapmise taga ei ole üksikkurjategija, vaid Rootsi paremäärmuslased koos Lõuna-Aafrika Vabariigi (LAV) eriteenistusega.

Kõigi aegade üks intelligentsemaid ja tuntumaid Rootsi peaministreid Olof Palme oli vastuoluline isiksus, kõrgklassi sots, kelle põhihuvi oli välispoliitika, kuhu ta aktiivselt sekkus, soetades endale sel moel palju vaenlasi. Paremäärmuslikud ohvitserid pidasid teda KGB agendiks, kes tahab Rootsit venelastele maha müüa. Samas tundis Palme huvi LAV-i apartheidirežiimi relvatehingute vastu, mille taga oli tegelikult USA, kes kartis tehingute avalikuks tulekut.

Larssoni arhiiviga tutvunud Stocklassa kaldub seda teooriat toetama. Ta jätkab Larssoni ootamatu surma tõttu poolelijäänud tööd ja usub, et mõrvarite leidmine ei ole enam kaugel, kui vaid Rootsi politseil oleks tahtmist nad üles leida.

Käesolev raamat on kirjutatud haarava põnevikuna, kus autor selgitab oma samme ja kohtub uurimise käigus võimalike mõrvarite ja eriteenistuse agentidega, et tõele lähemale jõuda. Stocklassa on Stieg Larssonile väga tänulik ja leiab, et ehkki maailmas on ilmunud Stieg Larssoni kriminaalromaane üle 80 miljoni eksemplari, on ta siiski suurema ja tähtsama panuse andnud uuriva ajakirjanikuna.

Jan Stocklassa on sündinud 1965. aastal, ta on õppinud arhitektuuri ja filmitegemist, töötanud Rootsi Praha saatkonna kaubandusnõukogus, juhtinud Rootsi hasartmängufirma Svenska Spel rahvusvahelist osakonda ja pakkunud ettevõtjana samale firmale Boss Media tarkvaralahendusi.