Otsi

Kategooriad

Tapio Tamminen - TIMUKAS JA TEMA MAAGILINE IHUARST. HIMMLERI JA FELIX KERSTENI LUGU - Varrak 2019

Tapio Tamminen - TIMUKAS JA TEMA MAAGILINE IHUARST. HIMMLERI JA FELIX KERSTENI LUGU - Varrak 2019

Tapio Tamminen - Timukas ja tema maagiline ihuarst : Himmleri ja Felix Kersteni lugu - Varrak 2019

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Tapio Tamminen
Pealkiri: Timukas ja tema maagiline ihuarst : Himmleri ja Felix Kersteni lugu
Kirjastus: Varrak
Sari: -
Tõlkija: Katrin Kurmiste
Kujundaja, illustraator: Mika Perkiökangas
Väljaandmise aeg: 2019
Formaat: ca 15x22 cm, 288 lk., kõva köide
Kaal: ca 520 g
Seisukord: väga heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Berliin, aprill 1945. Kaks popliinmantlis meest väljub haakristidega märgistatud lennukist. Üks meestest, Luunjas sündinud Felix Kersten, on Himmleri pikaaegne massöör ja sõber, kes on koos Juudi Maailmakongressi esindajaga tulnud pidama läbirääkimisi koonduslaagrivangide vabastamise üle. Meeste reis võib päästa kümnete tuhandete inimeste elu…

See raamat räägib loo Eesti päritolu Felix Kerstenist, keda Himmler nimetas oma maagiliseks Buddhaks. Himmler oli kogu sõja aja sõltuvuses Kersteni raviseanssidest ja viimane suutis sageli mõjutada natsijuhi otsuseid. Kui Saksamaa kaotus tundus olevat juba möödapääsmatu, hakkas Himmler oma naha päästmiseks meeleheitlikult kaubitsema koonduslaagrivangidega. Kersten omalt poolt püüdis päästetud vange Rootsi toimetada.

Mälestuste ja päevaraamatutega jätab Kersten maha hulga mõistatusi, mille üle uurijad on jagelenud rohkem kui pool sajandit. Kes Kersten tegelikult oli? Oportunistlik silmamoondaja või karismaatiline heategija?

Filosoofiadoktor, kultuuriantropoloog ja teaduskirjanik TAPIO TAMMINEN võitis teaduskirjanduse Finlandia auhinna oma eelmise teosega «Rahvakodu varjukülg» (2015).