Otsi

Kategooriad

Ivika Born ja Raimo Matvere - CV MEISTRIKLASS - Äripäeva raamat, Äripäev 2010, autori pühendusega

Ivika Born ja Raimo Matvere - CV MEISTRIKLASS - Äripäeva raamat, Äripäev 2010, autori pühendusega

Ivika Born ja Raimo Matvere - CV meistriklass - Äripäeva raamat, Äripäev 2010

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Ivika Born ja Raimo Matvere
Pealkiri: CV meistriklass
Kirjastus: Äripäev
Sari: Äripäeva raamat
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Kairi Kalmann
Väljaandmise aeg: 2010
Formaat: ca 15x21 cm, 144 lk., pehme köide
Kaal: ca 220 g
Seisukord: tiitellehel ühe autori (Ivika Borni) pühendus, muidu heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: CV pakub suurepärase võimaluse potentsiaalses tööandjas huvi tekitada, teiste hulgas särada. Võib olla loetud sekundite küsimus, kas CV tõstetakse kõrvale või jäetakse nende hulka, millega edasi töötatakse. Lisaks sellele, et hea CV peab andma ülevaate sinu teadmistest, oskustest ja isikuomadustest, on CV nii sisult kui ka vormilt visiitkaart – esimene mulje, mille sa endast jätad.

Töökonkurssidel osalemine on lahutamatu osa enamiku täiskasvanute elust. Hinnanguliselt võib väita, et üle 90% töökonkursse saab alguse CV saatmisest, mille põhjal teeb tööandja esimese valiku, et jätkata üksnes parimate kandidaatidega. Kuna CV on esimene samm töökonkursil, peab see olema läbimõeldud, korrektne ja sisukas. Seetõttu väärib CV koostamine erilist tähelepanu. Eriti kriitiline on see ajal, kui tööotsijaid on palju ning iga väiksemgi viga võib olla põhjuseks, miks just Sind edasisest konkurentsist kõrvale jäetakse.

CV-Online'i spetsialistide Ivika Borni ja Raimo Matvere raamat «CV meistriklass» keskendubki põhjalikult CV koostamise eri tahkudele. Kuigi CV kirjutamise juhendeid on koostatud kümneid, on see Eestis esimene põhjalik ja mitmekülgne CV käsitlus. Selle raamatu üks eesmärke on laiendada lugejate arusaama CV-st. Seetõttu käsitlevad autorid kolme CV tüüpi – kronoloogiline, funktsionaalne ja kombineeritud. CV tüübid loovad paremad võimalused erinevate töökogemuste ja oskustega tööotsijatele oma tugevuste esiletõstmiseks ning puuduste varjujätmiseks.

Koos CV-ga tuleb tööandjale sageli esitada kaaskiri või motivatsioonikiri. Seega ei ole CV eraldiseisev subjekt, vaid peab moodustama ühtse terviku teiste kandideerimisdokumentidega ja raamat annab kõigist kandideerimisdokumentidest hea ülevaate. Raamatus on juttu ka eneseanalüüsist, tööintervjuuks valmistumisest ning enda turundamisest ehk persoonibrändi loomisest. Teoreetiline käsitlus on käsiraamatus põimitud konkreetsete näidete ning suurettevõtete personalijuhtide kommentaaridega. Seega on sisu väga praktiline ja annab lugejale selged suunised.