Otsi

Kategooriad

Alan Danielou - INDIA AJALUGU - Valgus 2011

Alan Danielou - INDIA AJALUGU - Valgus 2011

Alain Daniélou - India ajalugu - Valgus 2011

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Alain Daniélou
Pealkiri: India ajalugu
Kirjastus: Valgus
Sari: -
Tõlkija: Martti Kalda
Kujundaja, illustraator: Kersti Tormis
Väljaandmise aeg: 2011
Formaat: ca 15x22 cm, 384 lk., pehme köide
Kaal: ca 550 g
Seisukord: väga heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Alain Daniélou teos pajatab India ajaloost enam kui 10 000 aasta vältel, varasest muinasajast kuni tänapäevani. See raamat on loominguline teejuht läbi Hindustani poolsaare kultuuride, ajastute, riikide, rahvaste, usundite, jumalate ja valitsejate rägastiku, milles teetähisteks India tsivilisatsioonile ainuomased ja igikestvad pidepunktid.

«Tänu oma asukohale, ühiskondlikule ülesehitusele ning tsivilisatsiooni jätkuvusele on India omamoodi ajaloomuuseum, mille erinevad osakonnad säilitavad kultuure, rahvaid, keeli ning usundeid, mis on sellel tohutul maal ilma segunemata ja üksteist lämmatamata kokku juhtunud. Ükski sissetungija pole suutnud täielikult hävitada varasemate rahvaste kultuuri ning uued uskumused ja teadmised pole ealeski asendanud varasemate aegade uskumusi ja teadmisi.» (A. Daniélou)

Alain Daniélou (04.10.1907–27.01.1994) oli prantsuse päritolu indoloog. Katoliiklikust perekonnast Daniélou õppis nooruses laulmist, tantsu ja komponeerimist, hiljem tegeles ta ka fotograafia ja maalikunstiga ning mängis India keelpilli vīnā't. Pikkadel rännakutel Lähis-Idas ja Aasias armus ta Indiasse ning elas 15 aastat Vārānasīs. Tema guruks oli swami Karpatri. Daniélou on kirjutanud üle 30 teose Šiva kultusest, India erootikast, kunstist, muusikast ja joogast.