Otsi

Kategooriad

Christopher Andrew ja Vassili Mitrohhin - MITROHHINI ARHIIV II. KGB JA MAAILM - Sinisukk 2007

Christopher Andrew ja Vassili Mitrohhin - MITROHHINI ARHIIV II. KGB JA MAAILM - Sinisukk 2007

Christopher Andrew ja Vassili Mitrohhin - Mitrohhini arhiiv II : KGB ja maailm - Sinisukk 2007

Rohkem infot


49,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Christopher Andrew ja Vassili Mitrohhin
Pealkiri: Mitrohhini arhiiv II : KGB ja maailm
Kirjastus: Sinisukk
Sari: -
Tõlkija: Karin Suursalu
Kujundaja, illustraator: Aleksander Peklevkin
Väljaandmise aeg: 2002
Formaat: ca 15x23 cm, 584 lk., kõva köide
Kaal: ca 820 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: 1992. a toimetas Suurbritannia salaluureteenistus Venemaalt välja ülejooksiku, kelle Läänes viibimine jäi kuni selle raamatu ilmumiseni saladuseks. Vassili Mitrohhin töötas peaaegu 30 aastat KGB välisluure arhiivis ning 1972. a määrati ta vastutavaks selle üleviimise eest uude peakorterisse Moskva lähistel. Arhiivi eduka üleviimise ning ustava «teenistuse eest riikliku julgeoleku hüvanguks» autasustas teda välisluure ülem Vladimir Krjutškov (1991. a Moskva putši juht).

Krjutškovi teadmata oli salajane dissident Mitrohhin juba kümme aastat kopeerinud ülisalajasi toimikuid. FBI on nimetanud Lenini ajaga algavat ja 1980ndate aastatega lõppevat Mitrohhini arhiivi «kõige põhjalikumaks ja ulatuslikumaks luureteabeks, mis eales on kuskilt saadud». KGB enneolematu «aardekirst» võimaldas Christopher Andrew'l heita uut valgust Nõukogude Liidu ja Ida-Lääne konflikti ajaloole. Eesti keeles kahes köites ilmunud «Mitrohhini arhiiv» heidab pilgu KGB imbumisele Läände, tema varirollile Nõukogude Ida-Euroopa impeeriumi säilitamisel ning Nõukogude Liidu siseste ja väliste dissidentide vastases julmas sõjas.

See raamat jutustab lõpuni läänemaailma vapustanud sensatsioonilise spiooniloo, milles endine KGB ohvitser Vassili Mitrohhin võttis Suurbritanniasse põgenedes kaasa materjali, mida FBI nimetas «kõigi aegade kõige põhjalikumaks ja ulatuslikumaks luureteabeks».