Otsi

Kategooriad

Douglas Wells - JÄNKI SEIKLUSED HIIUMAAL - Hiiu Öko 2017

Douglas Wells - JÄNKI SEIKLUSED HIIUMAAL - Hiiu Öko 2017

Douglas Wells - Jänki seiklused Hiiumaal - Hiiu Öko 2017

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Douglas Wells
Pealkiri: Jänki seiklused Hiiumaal
Kirjastus: Hiiu Öko
Sari: -
Tõlkija: Hardo Roosna
Kujundaja, illustraator: Luisa Harjak
Väljaandmise aeg: 2017
Formaat: ca 14x21 cm, 272 lk., pehme köide
Kaal: ca 490 g
Seisukord: väga heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Raamatu «Jänki seiklused Hiiumaal» autor Douglas Wells sündis ja kasvas üles USAs Nebraska osariigis Omaha linnas sügavalt usklikus kuueteistlapselises peres. Pärast kõrgkooli lõpetamist töötas ta mitmel ametikohal, kuid vastukaaluks argirutiinile, tahtest olla kuskil mujal ja teha midagi muud, astus ta 1990ndate aastate alguses vabatahtlikult Rahukorpusesse.

Kuna just samal ajal hakkas lagunema Nõukogude Liit, sattus ta Rahukorpuse esimese vabatahtlike meeskonna liikmena Eestisse ja hiljem Hiiumaale. Esimese ehmatuse järel hakkas Douglas kiiresti omandama toonase Eesti elu põhitõdesi ja sukeldus sellesse mitmel rindel. Ka eesti keel sai talle kähku selgeks. Nii võitis ta eestlaste südamed poplaulude edetabeli tippu tõusnud lauluga «Kas sa räägid inglise keelt?» Üle maailma tuntuks sai ta aga aastakümneid maa sees peidus olnud Emmaste kiriku kella leidmisega.

Kõik need seiklused oma elust võõramaalasena iseseisvusaja algusaastate Eestis ongi Douglas talletanud raamatusse «Jänki seiklused Hiiumaal». Autor on andekas humorist ja hea jutustaja, kelle tagasihoidlik ja enesegi üle muigav huumor läbib kõiki temaga juhtunud lugusid. Tihti leiab lugeja end naermas koos Douglasega. Tema lood on tõepärased, sest ta elas Eestis tavaliste inimeste keskel, jagades nende rõõme ja muresid, õppis tundma Eesti ajalugu ja kultuuri ning püüdis anda endast parimat Eesti hüvanguks.

«See oli vaieldamatult minu elu parim aeg, nii imeline, et seda on isegi raske uskuda,» ütleb preagu taas Nebraskas elav Douglas. «Seepärast on mul hea meel, et kirjutasin selle raamatu. See aitab meeles hoida üht erilist perioodi nii minu kui Eesti ja muidugi Hiiumaa elus ja talletada seda aega, mis on nüüdseks igaveseks läinud.»

2., täiendatud trükk.