Otsi

Kategooriad

Heiti Talvik - LEGENDAARNE - Ilmamaa 2004

Heiti Talvik - LEGENDAARNE - Ilmamaa 2004

Heiti Talvik - Legendaarne - Ilmamaa 2004

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Heiti Talvik
Pealkiri: Legendaarne
Kirjastus: Ilmamaa
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Mari Ainso
Väljaandmise aeg: 2004
Formaat: ca 16x22 cm, 304 lk., ümbrispaberiga kõva köide
Kaal: ca 750 g
Seisukord: eeslehele on kirjutatud pühendus, kaantel (kaanepaberi all) ja kaanepaberi sisekülgedel on kergeid plekke, muidu heas seisus kasutatud raamat

Märkused: Heiti Talviku «Legendaarne» ilmus Ilmamaa kirjastuselt 2004. a. ja aastaga oli ta müügilt otsas. Et lugejate huvi pole kadunud, siis otsustas Ilmamaa raamatu uuesti välja anda.

Raamat «Legendaarne» toob lugejani Heiti Talviku luule täies ulatuses. Sisaldab kogusid «Palavik» ja «Kohtupäev». Tsükkel «Enne palavikku» annab ettekujutuse Talviku teest luulesse. «Pärast Kohtupäeva» sisaldab Talviku viimaseid luuletusi.

Enamus neist luuletustest on avaldatud 1920.-1930. aastate perioodikas ning 1988. a. ilmunud Heiti Talviku «Luuletustes». Trükis ilmumata luuletused on pärit Kirjandusmuuseumi käsikirjade osakonnast.

Edasi leiab lugeja tsüklist «Luule ja elu» Talviku arvustusi ja esseid, mis võtavad kokku tema arusaamad luulest ning kirjandusest üldse, lisaks pikem essee Aleksander Puškini elust ja loomingust. Tsüklis «Heiti Talviku kirju» on avaldatud valik säilinud kirju tolleaegsetele kirjandustegelastele ning kaks vahetult enne elu lõppu asumiselt Tjumeni oblastist Betti Alverile saadetud teadet.

«Inimene hingeöös» sisaldab valiku kriitikat «Palavikule» ja «Kohtupäevale» ning olulistena tundunud lühiesseid ja süvenevaid käsitlusi Heiti Talviku isiksusest ja luulest.

Kõige põhjal võib hea lugeja luua oma Heiti Talviku legendi.