Otsi

Kategooriad

Elhonen Saks - KES ON JUUDID JA MIS ON HOLOKAUST? - Sild 2003

Elhonen Saks - KES ON JUUDID JA MIS ON HOLOKAUST? - Sild 2003

Elhonen Saks - Kes on juudid ja mis on holokaust? - Sild 2003

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Elhonen Saks
Pealkiri: Kes on juudid ja mis on holokaust?
Kirjastus: Sild
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Endla Toots
Väljaandmise aeg: 2003
Formaat: ca 18x25 cm, 208 lk., ümbrispaberiga kõva köide
Kaal: ca 600 g
Seisukord: heas seisus kasutatud raamat

Märkused: Võõrakõlaline sõna holokaust tähistab üht suurimat uue aja tragöödiat - hitlerliku Saksamaa kavakindlat tegevust juutide ja mustlaste totaalseks ja lõplikuks hävitamiseks.

27. jaanuaril 2003 tähistati Eestis esmakordselt holokausti mälestuspäeva. Mis seob meid tragöödiaga, mille eest me vastutust ei kanna? Miks peaksime pidama holokausti mälestuspäeva? Elhonen Saksa raamat «Kes on juudid ja mis on holokaust?» aitab leida vastuseid neile ja teistelegi juudi rahva ajaloo ja tänapäevaga seotud küsimustele.

Raamat teeb eesti keeles kokkuvõtlikult kättesaadavaks juutide nelja aastatuhande pikkuse ajaloo. Ülevaatele lisab väärtust peatükk juutidest Eestis. Samuti leiab raamatust selgitusi juute läbi sajandite jälitanud vaenulikkusele, mis kulmineerus idees nad lõplikult hävitada.

Teose eesmärk on juudi rahva ajaloo ja kultuuri tutvustamine eesti lugejale. Raamat on kirjutatud lootuses, et praegune inimpõlv mõistaks holokausti koledust ja elaks nii, et taolised metsikused enam iial ei korduks.