Otsi

Kategooriad

Kustas Põldmaa - KODUVETEL - Valgus 1973

Kustas Põldmaa - KODUVETEL - Valgus 1973

Kustas Põldmaa - Koduvetel - Valgus 1973

Rohkem infot


4,50 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Kustas Põldmaa
Pealkiri: Koduvetel
Kirjastus: Valgus
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator:  Olvi Käärik
Väljaandmise aeg:  1973
Formaat: ca 15x21 cm, 168 lk. + fototahvlid, ümbrispaberiga kõva köide
Kaal: ca 320 g
Seisukord: tiitellehe ülanurgas on pastakaga kirjutatud kunagise omaniku nimetähed, asukoht ja daatum, muidu heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Kaunis on kodujärv, suur veekogu kaskede ja pärnadega idapoolsel kõrgel kaldal. Ta on uhke ja salapärane biotoop ehk elupaik paljudele kaladele, putukatele, veelindudele ja taimedele.

Kaldarohtu peidetud allikate ääres kasvavad konnarohud, õitsevad soovõhad ja lõhnavad kalmused. Järve sinine helk on värske ja nooruslik ning päike paistab siin hellusega. Järve sinine värvus tuleneb sinisavist, mis järve põhjas. Kuid see tuleb ka lasuursest kodutaevast, mis temas peegeldub, ja sinivetikatest, mis järvevees kasvavad, ja ka kaldapuude rohelus heidab sinna juurde oma toonid.

- - - - -

Kustas Põldmaa sündis 4. veebruaril 1897. a. Läänemaal. Käinud mitmes koolis ja pedagoogilistel kursustel, hakkas ta juba 20-aastaselt õpetama teisi. Täiendades pidevalt oma teadmisi aianduse, põllumajanduse ja bioloogia vallas, kujunes ta tunnustatud loodusloo õpetajaks, kellel õpilasi kodumaa igas kandis.

Osava sule ja haarava sõnaga on ta meie loodusele juurde võitnud palju sõpru ning enesele hulgaliselt austajaid.