Otsi

Kategooriad

Aino Ahven, Saima Soosaar ja Nikolai Viilup (toimetajad) - MÄLESTUSI VANAST NARVAST - Vana-Narva Selts 1999

Aino Ahven, Saima Soosaar ja Nikolai Viilup (toimetajad) - MÄLESTUSI VANAST NARVAST - Vana-Narva Selts 1999

Aino Ahven, Saima Soosaar ja Nikolai Viilup (toimetajad) - Mälestusi vanast Narvast - Vana-Narva Selts 1999

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Aino Ahven, Saima Soosaar ja Nikolai Viilup (toimetajad)
Pealkiri: Mälestusi vanast Narvast
Kirjastus: Vana-Narva Selts
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Rein Mägar
Väljaandmise aeg: 1999
Formaat: ca 21x29 cm, 88 lk., pehme köide
Kaal: ca 330 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Iidne Narva on täielikult hävinud, pühitud maa pealt koos oma endise elanikkonnaga. Sundevakuatsioon viis narvalased mööda Eestit laiali, linn aga muudeti varemeiks ning needki hävitati uute elanike poolt, et ei jääks ühtegi mälestust kunagisest kaunist ja sõbralikust linnast. Narva on teiste II maailmasõjas totaalselt hävitatud linnade hulgas üks kõige traagilisema saatusega linn.

Kui 1947. a. oli riikliku kaitse alla võetavate objektide loetelus kokku 57 nimetust, neist paarkümmend täiesti taastamiskõlblikku, siis 1963. aastal oli neist alles jäänud vaid 4 objekti. Kõik ülejäänud olid tollaste linnajuhtide korraldusel buldooseriga maatasa tehtud.

Vanu narvalasi oma linna taaastama ei lastud, tänapäeval ei ole neid linnas enam kui 4%. Kui tulnukad olid kümnete kaupa majad asustanud, muutus iidne Narva oma kuju ja sisu poolest tavaliseks sise-Venemaa provintsilinnaks.

Käesoleva kogumiku eesmärgiks ongi endiste narvalaste mälestuste põhjal taastada ning tulevastele põlvedele säilitada iidse linna kunagine pale, tema omapära ja olemus. Kuna teose alusmaterjaliks on vananarvalaste ehedad mälestused, siis pole siin ühtset stiili, vaid on säilinud iga jutustaja omapära.