Otsi

Kategooriad

Timo Porval ja Tarvi Tiits - JUST NII, HÄRRA SEERSANT! KAHE AJATEENIJA AUS LUGU EESTI KAITSEVÄEST - Lifedive 2014

Timo Porval ja Tarvi Tiits - JUST NII, HÄRRA SEERSANT! KAHE AJATEENIJA AUS LUGU EESTI KAITSEVÄEST - Lifedive 2014

Timo Porval ja Tarvi Tiits - Just nii, härra seersant! : Kahe ajateenija aus lugu Eesti Kaitseväest - Lifedive 2014

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Timo Porval ja Tarvi Tiits
Pealkiri: Just nii, härra seersant! : Kahe ajateenija aus lugu Eesti Kaitseväest
Kirjastus: Lifedive
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Riho Muuga, Tanel Friedenthal ja Mait Kägo
Väljaandmise aeg: 2014
Formaat: ca 15x21 cm, 368 lk. + 32 lk. fototahvleid, pehme köide
Kaal: ca 510 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: «Just nii, härra seersant!» on kohustuslik kirjandus neile, kel ajateenistus veel ees ning muhe meenutus neile, kel kaitsevägi juba selja taga.

«Just nii, härra seersant!« on autorite isiklikule kogemusele tuginev aus ja kaasahaarav jutustus ajateenistusest Eesti kaitseväes. Raamat pakub nostalgiahetki neile, kel see teekond läbitud ning annab tulevastele ajateenijatele võimaluse ennast ees ootavaks katsumuseks ette valmistada.

Naissugu saab siit aimu, mis meestega tegelikult ajateenistuses toimub ning elukutselistele kaitseväelastele või kaitseliitlastele, kes meeste juhtimisega kokku puutuvad, on see kasulik lugemine mõistmaks lihtsõduri mõttemaailma.

Kirjandusteadlane Sirje Kiin on raamatu kohta kirjutanud nii: «Kui vahva sõdur Švejk viskas peamiselt nalja sõdurielu absurdsuse ja mõttetuse üle, siis see raamat räägib, naer silmanurgas, aga tõsi taga, Eesti sõdurielu mõttekusest. Lihast-luust kogemustel põhinev ja detailitruu, tundeline ja asjalik, naljakas ja kohati dramaatiline, põnev ja väljakutsuv. Hästi kirjutatud, ehedalt edasi antud, mahlaka sõdurislängiga teekond, mille jooksul ühest skeptilisest rea-ajateenijast saab oma missioonis veendunud jaoülem, «kes ei vingu, ei hädalda, ei viska püssi põõsasse, ei otsi vabandusi, ei anna alla ning võitleb, kui vaja, võiduka lõpuni. Selle mehe ja raamatuga läheksin mina küll luurele. Sõjast rääkimata.»