Otsi

Kategooriad

Margus Karu - TÄNA ON TÄNA JA FOREVER ON FOREVER - Pegasus 2015

Margus Karu - TÄNA ON TÄNA JA FOREVER ON FOREVER - Pegasus 2015

Margus Karu - Täna on täna ja forever on forever - Pegasus 2015

Rohkem infot


24,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Margus Karu
Pealkiri: Täna on täna ja forever on forever
Kirjastus: Pegasus
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Ivi Piibeleht ja Margit Vavulski
Väljaandmise aeg: 2015
Formaat: ca 14x22 cm, 366 lk., pehme köide
Kaal: ca 450 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Raamatu peategelane on reklaami- ja teletöötaja, kes on rahulolematu nii oma tööeluga kui ka suhetega pere, sõprade ja elukaaslas(t)ega. Ühel hommikul pärast sõprade korraldatud üllatussünnipäeva Tallinna vanalinnas ärkab ta Uus-Meremaa haiglas voodi külge aheldatuna, käeraudade jäljed randmetel. Kas see on sõprade korraldatud vingerpuss või avanenud võimalus end eluisutusest lahti raputada?

Tagasivaated romaani esimeses pooles ja tulevikukaemused teises pooles muudavad lugemise pingeliseks ja põnevaks ning paljastavad järk-järgult sünge saladuse peategelase minevikust...

See on ajasturomaan: iga lugeja teab oma elus selliseid inimesi nagu need tegelased – või on ta keegi neist ise (olnud). Kvintessents tänapäeva eludest, valikutest. Pahviks lööb aga Margus Karu keelekasutus. Ta tabab olukordade ja inimeste nüansse nii ootamatus ja täpses sõnastuses, et lugedes tundub, nagu oleks just need väljendid su igapäevasest keelekasutusest puudu olnud. Eia Uus, kirjanik.

- - - - -

«Täna on täna ja forever on forever'il» on võluv omadus olla lihtne ja samas kaugelt mitte triviaalne või pealiskaudne. Lugu on paeluv, ei teki kohta, mille peaks «läbi närima» lootuses, et jälle huvitavamaks läheks. Margus on väga vaimukas, tark ning tundlik ja irooniline ühteaegu. Traagiline lugu ilma kannatamiseta – väga võluv.
Märt Avandi, näitleja.

Lugu kõigile, kes on elus tundnud end kõrvalejäetuna. Lugu kõigile, kes tahavad, et poleks enam valus.
Sass Henno, kirjanik.

Juba ainuüksi fakt, et Margus Karu romaani peategelane on reklaamiagentuuri töötajast telesaatejuht, lennutas mu lugemishimu taevasse. Aga see, mis temaga edasi juhtuma hakkas, tuhmistas ka minu kõige värvikamad unenäod.
Olav Osolin, reklaami- ja TV-mees.

«Täna on täna ja forever on forever» inspireerib oma kannatustest naeru kõkutades lustakust üles leidma ja muheledes oma elu õnne looma. Kõige sügavam elufilosoofia on muuseas kõige argisema ja erakordsuse vahel. Et elu oleks ilus, kui ka kohe nii ei näi. Va-va-vapustav!
Neoon Must, moekunstnik.

- - - - -

Margus Karu oli juba kolmeaastaselt suur lugemishuviline. Ta istus igal õhtul oma isa süles või kõrval, sirvis koos temaga «Rahva Häält» ja päris tähtede kohta pealkirjades. Poole aasta pärast oli lugemine selge ning ta proovis alustada oma esimest raamatut, mis rääkis laevahuku läbi teinud meremehest. See läks tal väga vaevaliselt: tähed tulid lopergused ja kohati hoopis valed ning kui ta vennale sünnipäevaks elektrimootoriga rong kingiti, siis jäi teos sootuks unarusse.

Enne kui Margus oma kirjutamiskire taasleidis, käis ta neljas koolis, vahetas ohtrasti ameteid, elukohti ja unistusi. Tema esikromaan «Nullpunkt» tõusis kohe ilmumise järel müügiedetabelite tippu, selle ainetel valmisid lavastus, mängufilm ning teleseriaal. «Täna on täna ja forever on forever» on Marguse teine romaan.