Otsi

Kategooriad

Blake Crouch - WAYWARD PINES. I-III - Helios 2013-2014

Blake Crouch - Wayward Pines : I-III : [kolmeköiteline komplekt] - Helios 2013-2014

Rohkem infot


64,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Blake Crouch
Pealkiri: Wayward Pines : I-III : [kolmeköiteline komplekt]
Kirjastus: Helios
Sari: -
Tõlkija: Andreas Ardus
Kujundaja, illustraator: Liisi Joala
Väljaandmise aeg: 2013 (I osa) ja 2014 (II ja III osa)
Formaat: ca 14x21 cm, 266+302+228 lk., pehme köide
Kaal: ca 1050 g
Seisukord: väga heas seisus vähekasutatud raamatud

Märkused: Kolmest köitest koosnev komplekt.

- - - - -

I.

USA salateenistuse agent Ethan Burke satub Idaho osariiki Wayward Pinesi – omamoodi kolkaparadiisi – kahe föderaalagendi otsinguil, kellest üks oli kunagi tema partner. Kohe linna jõudmisel teeb ta autoavarii. Kui ta haiglas teadvusele tuleb ning tema dokumendid ja isiklikud asjad on kadunud, hakkab ta kahtlustama, et Wayward Pinesis pole mitte miski, nagu pealtnäha paistab. Kuid sama võib öelda ka Ethan Burke'i kohta. Juurdluse käigus tuleb küsimusi muudkui juurde: miks ei saa Ethan välismaailma jäänud naise ja pojaga ühendust? Miks on ühe kaotsiläinud agendi laip hüljatud majas voodi külge aheldatud? Miks keegi ei usu, et ta on see, kelleks ta ennast nimetab? Kas elektritarad on selleks, et Wayward Pinesi elanikke paigal või hoopis kedagi linnast eemal hoida? Mida lähemale Ethan tõele jõuab, seda hapramaks muutub tema olukord ning seda selgemini ta taipab, et ta ei pruugi Wayward Pinesist elusana pääseda. Mõistuse kaotamisest õudsem on üksnes taipamine, et sinu mõistus on ikkagi korras...

II.

Ethan Burke jätkab Wayward Pinesi nimelises linnas küsimustele vastuste otsimist. Linnas, kus miski ei ole nii nagu esmapilgul näib!

Wayward Pinesi linna ümbritseb elektritara, mida omakorda katab okastraat. Lisaks hoiavad snaiprid tara lakkamatu, ööpäevaringse järelevalve all. Kõik 461 asukat ärkasid linnas pärast ränka õnnetust. Igas elumajas, kontoris ja kaupluses peituvad kaamerad. Linlastele dikteeritakse, kus töötada. Kus elada. Kellega abielluda. On neid, kes usuvad, et nad on surnud ja viibivad hauataguses elus. Teised arvavad, et nad on sattunud eksperimentaalvanglasse. Kõik hellitavad lootust lahkuda, aga neid väheseid, kes tõesti katset teevad, ootab ees hirmus üllatus.

Ethan Burke on väljas käinud. Ta on šerif ja üks vähestest, kes teab tõde – Wayward Pines pole tavaline linn. Teisele poole tara jääb maailm, mille õudused ületavad ka kõige palavikulisemad fantaasiad.

III.

Tere tulemast Wayward Pinesi, viimasesse linna maa peal.

Salateenistuse agent Ethan Burke on kolme nädala eest Idaho osariigi linna Wayward Pinesi saabunud. Selles linnas dikteeritakse inimestele, kellega abielluda, kus elada, kus töötada. Lastele õpetatakse, et David Pilcher, linna asutaja, on jumal. Mitte keegi ei tohi lahkuda. Isegi küsimuste esitamine võib saatuslikult lõppeda.

Ent Ethan on avastanud vapustava saladuse, mis asetseb teisel pool Wayward Pinesi kaitsvat elektritara. Ta teab, kui õudne maailm linnakest ümbritseb. Selle saladuse tõttu on kogu linnakese elanikkond täienisti ühe hullu ja tema käsilaste võimuses. See saladus võib aga iga hetk läbi tara murda ning viimsegi inimkonnast hävitada.

Blake Crouch viib Wayward Pinesi sarja meelierutava lõpuni, mis hoiab kuni viimase leheküljeni raamatu külge naelutatuna."

- - - - -

«Wayward Pines» on minu nüüdseks 20-aastase katsetuse tipp, et luua midagi, mis tekitaks minus samasuguse tunde nagu «Twin Peaks». Ma ei taha ütelda, et «Wayward Pines» on sama hea, kui Lynchi meistriteos, või isegi seda, et see tekitab teile samasuguseid muljeid. Sari oli klass omaette ja paratamatult ei suuda mitte keegi teine selle aurat taasluua. Aga ma pean vajalikuks rõhutada, kuivõrd ammutab «Wayward Pines» innustust sellest, kuidas Lynch lõi väikese kolkalinna – kauni välimusega, ent läbinisti mäda. Autor Blake Crouch sarja avaosa ilmumise eel.