Otsi

Kategooriad

Arthur Cotterell ja Rachel Storm - MAAILMA MÜTOLOOGIA ENTSÜKLOPEEDIA - Varrak 2006

Arthur Cotterell ja Rachel Storm - MAAILMA MÜTOLOOGIA ENTSÜKLOPEEDIA - Varrak 2006

Arthur Cotterell ja Rachel Storm - Maailma mütoloogia entsüklopeedia : Põhjalik tähestiku järjekorras esitatud ülevaade müütidest ja legendidest - Varrak 2006

Rohkem infot


29,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Arthur Cotterell ja Rachel Storm
Pealkiri: SMaailma mütoloogia entsüklopeedia : Põhjalik tähestiku järjekorras esitatud ülevaade müütidest ja legendidest
Kirjastus: Varrak
Sari: -
Tõlkija: Kaaren Kaer, Kaisa Kaer, Krista Kaer, Ehte Puhang, Eva Toome ja Viivi Verrev
Kujundaja, illustraator: -
Väljaandmise aeg: 2002
Formaat: ca 18x23 cm, 512 lk., kõva köide
Kaal: ca 1600 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Raamatus tutvustatakse põhjalikult antiikmaailma müüte ja legende, jumalaid, jumalannasid ja kangelasi nii Euroopast kui Aasiast. Märksõnad on paigutatud tähestiku järjekorras ning tutvustatud on tegelasi, paiku, olulisi sündmusi, legende ja sümboleid.

Suurepärane pildimaterjal (üle 1000 pildi) illustreerib igale kultuurile isloomulikke teemasid ja sümboleid. Lisaks põhjalikule registrile on toodud ka müütiliste kuningate ja jumalate sugupuud.

Iga kultuur on arendanud välja oma mütoloogia, mis määrab selle iseloomu ja pakub võimaluse maailma mõista. Kreeka, põhjamaade ja keldi legendid pärinevad Euroopa mütoloogilise mõtlemise tuumikust. Lähis-Ida müütide seas on ka sumeri ja babüloonia ning Vana-Iraani müüdid; egiptlaste, kaananlaste ja heebrealaste müüdid. Lõuna- ja Kesk-Aasia osa käsitleb India, Sri Lanka, Tiibeti ja Nepali hinduistlikke ja budistlikke jumalusi. Ida-Aasia osas on toodud ära taoistlikud ja budistlikud müüdid, Hiina rahvausund, Jaapani šintoism ning animistlikud ja šamanistlikud usundid, mida järgitakse Siberist kuni Kagu-Aasia saarestikuni.

Lääne tsivilisatsiooni hällist Mesopotaamiast pärinevad legendid, millest meie päevil näeme vaid fragmente, samal ajal kui teiste iidsete ühiskondade – nagu egiptlaste ja kreeklaste – ususüsteemid on palju kergemini ligipääsetavad. Nendest iidsetest tsivilisatsioonidest säilinud lood kirjeldavad jumalaid, kes on ammu ajalukku vajunud.

Olenemata sellest, kas raamatus kirjeldatud müüdid kuuluvad tänapäevastesse või ammu kadunud kultuuridesse, avaldavad nad jätkuvalt mõju maailma tsivilisatsioonidele seeläbi, et nende teemasid arendadatakse kirjanduses ja visuaalses kunstis, ja nendes esitatud arhetüübid aitavad meil süvendada oma teadmisi inimspühholoogiast.