Otsi

Kategooriad

Eurokalkulaator

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Peeter Sink, koostaja Vallo Kepp - TAEVA VARI - Logos 2002

Peeter Sink, koostaja Vallo Kepp - TAEVA VARI - Logos 2002

Peeter Sink, koostaja Vallo Kepp - Taeva vari - Logos 2002

Rohkem infot


9,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Peeter Sink, koostaja Vallo Kepp
Pealkiri: Taeva vari
Kirjastus: Logos
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Tiina Sildre
Väljaandmise aeg: 2002
Formaat: ca 16x23 cm, 352 lk., pehme köide
Kaal: ca 770 g
Seisukord: tiitellehel on kellegi signatuur ja daatum, muidu heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Peeter Sink (30.03.1902-31.05.1957) tuli kirjandusse luuletava kunstnikuna albumi «Sihi poole. Noorte usklikkude album» luuletuste autori ja illustreerijana. Neli aastat hiljem ilmunud esikkogu «Peeter Sink'i luuletused» kujundus oli samuti autorilt. Noore äratusjutlustaja tõlketegevus ja töö vaimuliku ilukirjanduse põllul oli saagirohke: misjonäride elulood, äratusjutlused, jutud, vaimulikud mõtisklused. Peeter Sink toimetas ajakirja «Noorte Elu», traktaatlehte «Võta ja Loe!» ja erilise südamesoojusega jõulualbumeid «Jõuluõhtu».

Peeter Singi luule on tähelepanuväärne oma terviklikus püüdluste tees Jumala poole. Kolm luulekogu ja poeem «Juudas Iskariot» said ilmuda vabaduses. Edasine looming jäi suures osas käsikirja. Palju tekste vormis lauludeks abikaasa Marje Sink. Temagi luuletekste leidub ennesõjaaegsetes väljaannetes.

Koostajal oli kasutada autori pliiatsikirjas kirjutatud kahe kaustiku koopiad ja üks joonistustega luuleklade. Tuhmuva pliiatsikirjale toeks oli mitu käsitsi ümber kirjutatud Peeter Singi luulevalimikku. Luuletusi kaustikust 1932-1945 sai üle võetud valikuliselt, rõhuasetusega ajale peale viimast trükis ilmunud kogu.

Väike valik (77 luuletust) ilmus sõprade poolt kirjastatuna 1962. aastal Torontos.

Seitsmekümnendatel aastatel koostas Ago Viljari käsikirjalise kaheköitelise laulude ja luuletuste kogumiku «Taevalind laulis», kus Peeter Singilt on 96 luuletust. Anonüümne koostaja on kokku pannud 106 luuletusest lauluraamatut järgiva ülesehitusega käsikarjalise valimiku.

Peeter Singi luuletuste taastrükk sisaldab täies mahus ta kolm enne sõda ilmunud luulekogu ja poeemi, valiku vahemikust 1932-1945, aastad 1945-1953 jäid selle raamatu koostaja jaoks valgeks laiguks, edaspidine looming jaguneb autori poolt pealkirjastatult kahte tsüklisse: «Haigusaja laulud» ja «Elva laulud». Need on esitatud kärbeteta. Kuigi ka selles kogumikus omavad paljud tekstid viise ja on lauludena tuntud, ei ole siia laulutekste võetud. Laulude sõnad ja perioodikas ilmunud luuletused ja nende rohked variandid peavad jääma ootama oma järge.

Peeter Singi luuleraamatut on kohane teele saata Marje ja Peeter Singi sõnadega: «Jumal õnnistagu neid laule ja äratagu vägevat koduigatsust paljudes kadunud lastes, usklikes aga Issanda tulemise ootust!» («Vaimuliku kodumaa lauliku» eessõnast). - Vallo Kepp