Otsi

Kategooriad

Eurokalkulaator

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Paula McLain - TIIR ÜMBER PÄIKESE - Varrak 2015

Paula McLain - TIIR ÜMBER PÄIKESE - Varrak 2015

Paula McLain - Tiir ümber päikese - Varrak 2015

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Paula McLain
Pealkiri: Tiir ümber päikese
Kirjastus: Varrak
Sari: -
Tõlkija: Karin Suursalu
Kujundaja, illustraator: Britt Urbla Keller
Väljaandmise aeg: 2015
Formaat: ca 15x21 cm, 336 lk., kõva köide
Kaal: ca 570 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Paula McLaini romaani «Tiir ümber päikese» keskmes on ajalooline tegelaskuju, Keenias üles kasvanud erakordne naine Beryl Markham, kes oli novaatorlik hobusetreener ja hulljulge lendur. Romaani sündmustik toimub 1920. aastate Keenias, kus noor ja kartmatu Beryl satub traagilisse armukolmnurka safarikütt Denys Finch Hattoni ja Taani kirjaniku, teose «Aafrika äärel» autori Karen Blixeniga. Keerulisest tunnetepuntrast teed välja otsides mõistab Beryl lõpuks, et tema kutsumuseks on lennata.

Beryl sattus Keeniasse ajal, kui ta oli alles laps. Pärast seda, kui ema pere juurest ära läks, kasvatasid tüdrukut hobusetreenerist isa ja kohaliku kipsigise hõimu liikmed. Tavatu kasvatuse mõjul sirgub Berylist julge ja tahtekindel neiu, kes üle kõige armastab metsikut loodust. Kui kõik tuttav ja usaldusväärne tema elust kaob, satub Beryl äpardunud suhete võrku ning boheemlike ja lõbujanuliste uusasunike seltskonda. McLaini mõjuvõimas romaan kirjeldab ühe erakordse naise ettevõtmisi ja tema iseseisvuspüüdlusi, andes aimu inimvaimu vabaduseihast ja visadusest. Kogu lugu hargneb lahti Aafrika majesteetliku looduse taustal.

Paula McLain on rahvusvahelise menuki «Pariisi abikaasa» (e.k 2012) autor. McLain on avaldanud ka luulekogusid ja mälestusteraamatu. Ta elab koos perega Clevelandis.