Otsi

Kategooriad

Kaljo Põllu - EESTI KUNSTIAKADEEMIA KAKSKÜMMEND SOOME-UGRI UURIMISREISI - Olion 1999

Kaljo Põllu - EESTI KUNSTIAKADEEMIA KAKSKÜMMEND SOOME-UGRI UURIMISREISI - Olion 1999

Kaljo Põllu - Eesti Kunstiakadeemia kakskümmend soome-ugri uurimisreisi = Estonian Academy of Arts twenty expeditions to the Finno-Ugrians - Olion 1999

Rohkem infot


29,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Kaljo Põllu
Pealkiri: Eesti Kunstiakadeemia kakskümmend soome-ugri uurimisreisi = Estonian Academy of Arts twenty expeditions to the Finno-Ugrians
Kirjastus: Olion
Sari: -
Tõlkija: Mart Aru
Kujundaja, illustraator: Endla Toots ja Kaljo Põllu
Väljaandmise aeg: 1999
Formaat: ca 17x24 cm, 224 lk., kõva köide
Kaal: ca 600 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Raamat on eesti ja inglise keeles.

- - - - -

Eesti Kunstiakadeemia soome-ugri uurimisreisid algasid kakskümmend aastat tagasi, võõrvõimu poolt pealesunnitud surutise õhkkonnas, kus eesti rahva ja kultuuri püsimajäämine oli ohustatud.

Uurimisreiside puhul on tegemist õppekavavälise ja vabatahtliku, ühe aasta pikkuse tsüklina toimiva uurimistöö vormiga. Põhieesmärgiks on peamiselt Venemaal elavate soome-ugri ja samojeedi rahvaste kujutava rahvaloomingu talletamine paberile, kaasatoodud pildimaterjali ja teemakohase teadusliku kirjanduse alusel lühiuurimuste kirjutamine ning kunstiteoste loomine. Tuleb silmas pidada, et uurimisobjektiks olev kujutav rahvalooming, nagu ka kaasatoodud teaduslik aines, on ajatu. See hõlmab üheaegselt minevikku, olevikku ja tulevikku ning suunab meie mõtted põhiküsimusele: kust me tulime, kes me oleme, kuhu läheme, ehk teisisõnu - oma koha määratlemisele maailmas.

Käesolev raamat annabki ülevaate kogu tehtud tööst ja kujutab endast täiendatud ja ümbertöötatud trükki 1990. a. ilmunud väljaandest «Tallinna Kunstiülikooli kümme soome-ugri uurimisreisi». Koos moodustavad need kaks teineteist täiendava terviku, sest pildimaterjal ja tekstid ei kattu. Siinses raamatus käsitletakse rohkem kunstiküsimusi.