Otsi

Kategooriad

Raoul Kurvitz - ATTITUDE. ÜLEVAADE HOIAKULISEST POPKULTUURIST. VOL. 1 - Valgus 2008

Raoul Kurvitz - ATTITUDE. ÜLEVAADE HOIAKULISEST POPKULTUURIST. VOL. 1 - Valgus 2008

Raoul Kurvitz - Attitude : Ülevaade hoiakulisest popkultuurist : Vol. 1 - Valgus 2008

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Raoul Kurvitz
Pealkiri: Attitude : Ülevaade hoiakulisest popkultuurist : Vol. 1
Kirjastus: Valgus
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Tuuli Aule
Väljaandmise aeg: 2008
Formaat: ca 16x23 cm, 234 lk., pehme köide
Kaal: ca 420 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Raamat annab populaarses kultuuriloolises laadis ülevaate ajavahemikus 1789—1968 toimunud olulisematest ajaloolistest tähtsündmustest, autoritest ja kultuuriilmingutest, samuti popkultuuri mõistmiseks vajalikest sotsiaalsetest ja poliitilistest pidepunktidest, olles sel kombel omamoodi lühikonspekt demokraatliku ühiskonna ajaloost.

Raamat keskendub popkultuuri kui tänapäeval peaaegu kõikehõlmava nähtuse ühele olulisemale mõttekitsendusele, milleks autori veendumuse kohaselt on hoiakulisus ehk hoiak (attitude). Sellest lähtuvalt peab ta võimalikuks kontsentreeruda popile mitte niivõrd kui massikultuurile, vaid vähemal või enamal määral marginaalsetele, popkultuuri raamistikus elitaarsetele ning popi ja kultuuri kui terviku suhtes teedrajavatele nähtustele.

Raoul Kurvitz peab vajalikuks süstematiseerida paljusid fakte ja ilminguid, mille kohta leiab küll piisavalt materjali internetist ning popi süvateoreetilistest käsitlustest, puudub aga paraku nii Eestis kui mujal tema omaga ligilähedaseltki sarnane süsteemne lähenemine popkultuurile.