Otsi

Kategooriad

LÄHEDANE JA KAUGE FÜÜSIKA ÜLO SOOSTERI ILLUSTRATSIOONIDEGA - Tartmus, Tartu Kunstimuuseum 2016

LÄHEDANE JA KAUGE FÜÜSIKA ÜLO SOOSTERI ILLUSTRATSIOONIDEGA - Tartmus, Tartu Kunstimuuseum 2016

Lähedane ja kauge füüsika Ülo Soosteri illustratsioonidega - Tartmus, Tartu Kunstimuuseum 2016

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Kadri Mägi (koostaja)
Pealkiri: Lähedane ja kauge füüsika Ülo Soosteri illustratsioonidega
Kirjastus: Tartu Kunstimuuseum
Sari: Tartmus
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Jaan Evart ja Ülo Sooster
Väljaandmise aeg: 2016
Formaat: ca 17x23 cm, 158 lk., kõva köide
Kaal: ca 550 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Ülo Soosteri illustratsioonid füüsikaalaste aimeartiklite kogumikule «Füüsika: lähedane ja kauge» avaldati esmakordselt Moskvas 1963. a. Nüüd on (raamatu)kunstist, teadusajaloost või füüsikast huvitatutel võimalik neid illustratsioone (taas)avastada füüsikaprofessor Jaak Kikase kommentaaride abil.

Lisaks on raamatus artikkel Ülo Soosterist ja raamatukunstist, intervjuu originaalraamatu koostaja Viktor Trostnikoviga ning Ilja Kabakovi kiri Tartu Kunstimuuseumile. Ülo Sooster (1924–1970) on peamiselt tuntud maalikunstnikuna, raamatute illustraatorina teatakse teda vähem. Ta õppis Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas. Pärast sõda jätkusid kunstiõpingud Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, kuid riigivastaste mõtete haudumise pärast saadeti ta kuueks aastaks Karanganda vangilaagrisse.

Pärast vabanemist 1956. a kolis ta abikaasa kodulinna Moskvasse. Mitteametlikele kunstnikele nagu Ülo Sooster polnud väga palju muid teenimisvõimalusi peale raamatute illustreerimise. Ta illustreeris ja kujundas rohkem kui 80 erinevat raamatut, mille hulgas on nii laste- kui ka ulmekirjandust, populaarteaduslikke teoseid ja ka luulet.