Otsi

Kategooriad

Gregory Feifer - VENELASED. INIMESED VÕIMU KULISSIDE TAGA - Imeline Teadus 2015

Gregory Feifer - VENELASED. INIMESED VÕIMU KULISSIDE TAGA - Imeline Teadus 2015

Gregory Feifer - Venelased : Inimesed võimu kulisside taga - Imeline Teadus 2015

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Gregory Feifer
Pealkiri: Venelased : Inimesed võimu kulisside taga
Kirjastus: Imeline Teadus
Sari: -
Tõlkija: Ivika Arumäe
Kujundaja, illustraator: Janek Saareoja
Väljaandmise aeg: 2015
Formaat: ca 16x22 cm, 512 lk., kõva köide
Kaal: ca 800 g
Seisukord: väga heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Kiievi-Venemaa aegadest ning Novgorodi ja Moskva vürstiriikidest, Ivan Julmast, Peeter Ist, Katariina IIst, bolševike revolutsioonist ja 20. sajandi ränkadest sõdadest, aga ka kirjandusest ja kunstist näiteid otsides toob autor lugejani vene elu fenomeni tagamaad.

Missugused Venemaa ajaloo aspektid kujundavad selle riigi tänapäeva? Mis on see tabamatu tegur venelaste iseloomus, mis on nende riiki viinud ühest kuristikust teise? Kuidas on nii, et seesuguse halastamatu kliima ja uskumatu korruptsiooni tingimustes on sündinud tipptasemel kunstitööd ja jõutud silmapaistvate teadussaavutusteni? Milles peituvad Vene despootia juured? Ja lõpuks: milles õieti peitub Vladimir Putini võimu fenomen?

Feifer kirjeldab venelaste airmail – seda salapärast ja mõistatuslikku riiki, ühtaegu ähvardavat ja peibutavat, bütsantslikult toretsevat ja vaesuses vaakuvat maad, kus miski ei ole nii, nagu paistab. Ta loob jõulise ja haarava panoraami sellest rabavate kontrastide ja hämmastavate paradokside maast, jutustab riigi rikkaimatest oligarhidest ja kaugeimate kolkakülade elanikest, Moskva boheemlikest kunstnikest ja suurlinnade tänavail kerjavatest vanaldastest naistest.

Raamatus tõmmatakse paralleele tänapäeva ja ammuste aegade Venemaa vahel ning püütakse ennustada, kuhupoole võiks maailma ühe võimsaima riigi edane areng kulgeda.

Vene juurtega, kuid Harvardi ülikooli haridusega Gregory Feifer toob lugejani vene elu paradoksid, süvenedes selle rahva ajalukku ning kajastades nende tänapäeva ja tulevikuootusi.