Otsi

Kategooriad

Artur Taska (koostaja) - KAAREL EENPALU - Lund (Rootsi) 1991

Artur Taska (koostaja) - KAAREL EENPALU - Lund (Rootsi) 1991

Artur Taska - Kaarel Eenpalu - Lund (Rootsi) 1991

Rohkem infot


24,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Artur Taska
Pealkiri: Kaarel Eenpalu
Kirjastus: s.n., Lund, Rootsi
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Artur Taska
Väljaandmise aeg: 1991
Formaat: ca 18x25 cm, 286 lk., kõva köide
Kaal: ca 900 g
Seisukord: heas seisus kasutatud raamat

Märkused: Meie noorema põlve poliitikute ja riigimeeste hulgas omab Kaarel Eenpalu kahtlematult silmapaistva kuju ja koha. Tema tegevus ja energia on suur, ta on väga initsiatiivirikas, mitmekesine, süstemaatiline ja ulatuslik. See algab juba Tartus Hugo Treffneri gümnaasiumis, jätkub üliõpilasena Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas ning Eesti Üliõpilaste Seltsi liikmena ja esimehena. Ta teotseb ka ajakirjanikuna, annab juhtnööre raamatukogude asutamiseks, õhutab eesti sõjaväelaste kogunemist ning unistab iseseisvast Eestist ja õigusriigist.

Eesti Vabariigi loomisega 1918. aastal algab tema suur ja hindamatu tegevus paljudel aladel. See algab Vabadussõjaga ja kulgeb hiljem kahe aastakümne kestel eesti rahva ja riigi elus ning üldse eestluse probleemide käsitlemisel nii minevikus, olevikus kui tulevikus. Ta on juhtivatel kohtadel Eesti Vabariigis rohkem kui ükski teine meie poliitikutest ja riigimeestest ning jätab enesest alati järele arvestatavaid ja hästi mäletatavaid jälgi.

Sellega seoses tuleb eriti esile tõsta ja toonitada tema tegevust Eesti Vabariigi politsei ning sini-must-valge lipu kui eesti rahva ja riigi sümboli eest hoolitsejana.

Kirjeldustele lisanduvad muidugi pildid. Käsitlemist leiavad ka mitmesugused artiklid seoses tema sünnipäevade juubelitega ning karikatuuridega mitmetelt kunstnikelt.

Tegevuse kirjeldamine lõpeb vangistamisega 1940. aastal Nõukogude Liidu võimukandjate poolt ja surmaga 28. jaanuaril 1942. aastal Siberi vangilaagris.

Pärast seda leiavad esitamist ka naabrite arvamused Kaarel Eenpalust ning järeltulijate tegevus ja mõtted.
Artur Taska