Otsi

Kategooriad

Eurokalkulaator

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Bruno Pao (koostaja) - MERE KÜTKES. 20 AASTAT SAAREMAA MEREKULTUURI SELTSI - Kuressaare 2014

Bruno Pao (koostaja) - MERE KÜTKES. 20 AASTAT SAAREMAA MEREKULTUURI SELTSI - Kuressaare 2014

Bruno Pao (koostaja) - Mere kütkes : 20 aastat Saaremaa Merekultuuri Seltsi - Kuressaare 2014

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Bruno Pao (koostaja)
Pealkiri: Mere kütkes : 20 aastat Saaremaa Merekultuuri Seltsi
Kirjastus: Saaremaa Merekultuuri Selts
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Andrus Unger
Väljaandmise aeg: 2014
Formaat: ca 16x22 cm, 250 lk., kõva köide
Kaal: ca 600 g
Seisukord: väga heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Merd ja merekultuuri austavate saarlaste ühing kui ainus taoline Eestis asutati 25. novembril 1994. aastal 35 asutajaliikme eestvedamisel. Merekultuuri seltsi esimees Rein Sepp rääkis juubeliürituse avakõnes, et 1994. aasta oli ühingu loomise seisukohalt olulise tähtsusega, sest aset leidsid mitmed, nii rõõmsad kui ka kurvad merega seotud sündmused: asutati Saaremaa Laevakompanii, kuid laiali läks viimane kalurikolhoos Saare Kalur; samal aastal tähistas Roomassaare sadam oma 100. sünnipäeva, kuid tormisel Läänemerel uppus Tallinnast Stockholmi poole teel olnud parvlaev Estonia.

"Vaatasin oma märkmeid, mis seltsi asutamise päeval 20 aastat tagasi kirja said pandud, ning kui siis oli ilm tormine, on tänane ilm rahulik - oleme merega ümbritsetud ning sõltume sellest iga päev," lausus Sepp.

Kui algselt oli merekultuurlaste eesmärk koguda merelisi mälestisi ja jäädvustada oma tegevuse kaudu maakonna merelist pärandit, siis juba esimestel tegevusaastatel tekkis liikmetel ühine soov seltsi tegevusvaldkonda laiendada. Niisiis käidigi 1996. aastal välja idee hakata korraldama merepäev!. Esimesed merepäevad avamistseremooniaga Nasval leidsid aset 1997. aastal, tänaseks on Kuressaare merepäevadest kasvanud välja Saaremaa merenädal.

Merepäevade idee algatuse juures olnud Reet Truuväärt on Saaremaa merenädala raames toimuvaid mitmeid kümneid üritusi korraldanud juba aastaid. Tema sõnul on tore näha, et 20 aastat tagasi loodud merekultuuri selts on nii hästi käima läinud. “Kui mõtleme Saaremaa kultuurielule, näeme, et merekultuuri selts on üks maakonnasuuremaid, populaarsemaid ja rahvarohkemaid, kellega koostöö on olnud viljakas,“ lausus ta.

Saaremaa Merekultuuri Seltsi asutaja, seltsi tegemisi koondava raamatu “Mere kütkes“ autori Bruno Pao sõnul võtab ühiste jõududega valminud teos koos käidud tee hästi kokku, keskendudes merekultuuri olemusele ning selgitades, kuidas seda mõista. Raamatu teine pool räägib merekultuuri seltsi ning selle tütarseltsi Salava tegemistest. “Paber, kuhu kunagi on märkmeid tehtud, võib ära kaduda, kuid raamat kestab kaua ning on armas - seda nii lihtsalt juba minema ei visata," lausus Pao.

“Mere kütkes" kaasautoriteks on Rein Sepp, Lii Muru, Katrin Äär ja Urve Vakker. Teose kujunduse ja korrektuuri eest vastutab Anu Liik, kaanekujunduse autor on Andrus Unger.