Otsi

Kategooriad

Eurokalkulaator

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Kadri Kalve (koostaja) - KADUNUD LEHEKÜLJED - Hino ja Hooandja platvorm 2016

Kadri Kalve (koostaja) - KADUNUD LEHEKÜLJED - Hino ja Hooandja platvorm 2016

Kadri Kalve (koostaja) - Kadunud leheküljed - Hino ja Hooandja platvorm 2016

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Kadri Kalve (koostaja)
Pealkiri: Kadunud leheküljed
Kirjastus: Hino ja Hooandja platvorm
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Kadri Kalve
Väljaandmise aeg: 2016
Formaat: ca 21x28 cm, 24 lk., pehme köide
Kaal: ca 160 g
Seisukord: esikaane siseküljel autori omakäeline pühendus, muidu heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: "Elas kord..."- need kaks sõna on meie kõigi jaoks aja jooksul omandanud erilise tähenduse. Juba neid sõnu kuuldes hakkab igaühe kujutlusvõime elevalt kihelema, oodates, kuhu sõnade võlu ta nüüd seiklema viib.

Muinasjuttudel on minu jaoks nii lapsepõlves kui ka pärastises nooruses väga suur roll olnud. Mulle meeldis neid kuulata, siis ise lugeda, siis nende kangelasi joonistada ja nõnda edasi. Nii ongi, et aja möödudes olen ma ikka varmalt kõigel muinasjutte puudutaval silma peal hoidnud ja juhtus, et lõpmatus internetimaailmas puutusin ma kokku muinasjuttude algversioonidega.

Aja kulgedes on muinasjuttude olemus väga palju muutunud. Kõigile tuntud muinasjuttude tänapäevased variandid on kaunid, helged ja lõppevad enamjaolt õnnelikult ning meenutavad ilusaid unelmaid, õpetades lastele armastust, hoolivust ja headust. Samade lugude algsemates variantides see päris nii ei olnud. Muinasjutud olid küll mõeldud samaviisi laste õpetamiseks ja kasvatamiseks, aga õppetunnid, mida jagati, ei pruukinud olla nii väga helged ja roosilised. Kohati olid muinasjutud lausa laste hirmutamiseks.

Praeguseks on muinasjuttude algsed versioonid kogu oma võlus ja valus laiemale lugejaskonnale tundmatud. Nii otsustasingi ma oma kooli loovtööd tehes sellele teemale keskenduda ja vormistada see muinasjuturaamatuna, mille sisuks oleksid kolme meile tuntud muinasjutu alged – " Lumivalgeke", "Uinuv kaunitar" ja "Punamütsike". Algsed tekstid, mis interneti vahendusel leidsin, on inglise keelsed, seega tuli mul need kõigepealt ise eesti keelde tõlkida. Lõplikul toimetamisel palusime siiski abi professionaalilt. Ja et üks õige muinasjuturaamat kohe peab olema ilusate piltidega, otsustasin ka illustratsioonid ise joonistada - liiati, kui joonistamine niikuinii minu üks suurtest hobidest on.

Algselt oli meil plaan see raamat vaid oma pere jaoks välja trükkida. Töö edenedes, tekkis aga mõte, et see selline ilus muinasjuturaamat võiks ju huvi pakkuda ka teistele muinaslugude sõpradele.