Otsi

Kategooriad

Eurokalkulaator

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Tiit Made - ESTONIANS' LIBERATION WAY - 20. Augusti Klubi 2015

Tiit Made - ESTONIANS' LIBERATION WAY - 20. Augusti Klubi 2015

Tiit Made - Estonians' Liberation Way - 20. Augusti Klubi 2015

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Tiit Made
Pealkiri: Estonians' Liberation Way
Kirjastus: August 20th Club
Sari: -
Tõlkija: Adam Cullen
Kujundaja, illustraator: Asko Künnap
Väljaandmise aeg: 2015
Formaat: ca 18x25 cm, 248 lk., kõva köide
Kaal: ca 670 g
Seisukord: väga heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Raamat on inglise keeles. 

- - - - -

20. Augusti Klubi liikme Tiit Made üheksas ajalooraamat «Eestlaste vabanemise tee» võtab samm-sammult ja kronoloogiliselt kokku eestlaste taasiseseisvumise ja nõukogude okupatsioonist vabanemise ajaloolised aastad. Oli vaja ületada nii omavahelisi vastuolusid kui ka Eestisse Nõukogude okupatsiooni aastatel elama asunud venekeelse elanikkonna tugevat impeeriumimeelset vastuseisu.

Osati kasutada Kremli punaste diktaatorite omavahelist võimuvõitlust, laveerida okupandi poolt üles seatud karide vahel ja mitte tähele panna tema ähvardusi. Sageli tuli olla kindlameelne kui rahvusvaheline poliitiline üldsus ei mõistnud, miks eestlased üldse peavad olema iseseisvad.

Nõukogude impeeriumi lagunemist ära kasutades suutsid eestlased teist korda ühe sajandi jooksul kätte võita vabaduse, iseseisvuse ja enesemääramisõiguse. Idapiiri taguselt agressiivselt maadevallutajalt võeti veretu revanš poole sajandi pikkuse koloniseerimise ja alanduste eest.

Selle raamatu sündmused hakkavad rulluma kui 1985. aasta märtsis tuli Kremlis võimule tulemärgiga kommunist Mihhail Gorbatšov, kellest sai kurjuse impeeriumi Nõukogude Liidu hauakaevaja ning lõppevad 31. augustiga 1994, kui Eestist lahkus viimane veoautotäid okupatsioonisõdureid.