Otsi

Kategooriad

Eurokalkulaator

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Tim Newark - MURRANGULISED LAHINGUD. VIISKÜMMEND LAHINGUT, MIS MUUTSID AJALOO KÄIKU - Varrak 2002

Tim Newark - MURRANGULISED LAHINGUD. VIISKÜMMEND LAHINGUT, MIS MUUTSID AJALOO KÄIKU - Varrak 2002

Tim Newark - Murrangulised lahingud : Viiskümmend lahingut, mis muutsid ajaloo käiku - Varrak 2002

Rohkem infot


24,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Tim Newark
Pealkiri: Murrangulised lahingud : Viiskümmend lahingut, mis muutsid ajaloo käiku
Kirjastus: Varrak
Sari: -
Tõlkija: Juhan Habicht ja Rando Värnik
Kujundaja, illustraator: Kenny Grant ja Andrew Thompson
Väljaandmise aeg: 2002
Formaat: ca 25x29 cm, 258 lk., ümbrispaberiga kõva köide
Kaal: ca 1400 g
Seisukord: heas seisus kasutatud raamat

Märkused: Sõjaajaloos on mõned tähtsad lahingud, mis on saanud legendaarseks. Trafalgar. Waterloo. Gettysburg. Gallipoli. Pearl Harbor. Lahing Suurbritannia pärast. Teti pealetung. Kõrbetorm. Olgu lõpptulemuse põhjuseks siis osavam taktika, ülekaal tulejõus või lihtsalt saatuse keerdkäigud, on need nimed saanud sünonüümiks hetkedele, mil otsustati -- võit või kaotus. Mõned neist nimedest märgivad triumfi, võitu peaaegu lootusetuna tundunud olukorras. Teised püsivad meeles hoiatavate läbikukkumistena. Igaüht neist lahingutest võib aga pidada hetkeks, mil ajaloo käik pöördumatult muutus.

Raamat vaatleb lähemalt viitkümmet tähtsamat lahingut viimase kahesaja aasta jooksul. Iga lahingu puhul on avatud selle laiem ajalooline kontekst, illustratsioonideks on üksikasjalikud kaardid ja lahinguskeemid ning haruldased arhiivifotod, lisatud on ka pealtnägijate mälestusi.

Vaadeldes Napoleoni Euroopa-vallutusi, Esimese ja Teise maailmasõja otsustavaid hetki ning uuema aja võitlusi Vietnamis, Afganistanis ja Balkanil, on Tim Newark analüüsinud mitte ainult konkreetsete lahingute strateegiat, vaid ka ideoloogilisi muutusi, mis olid sõja põhjuseks. Ta on uurinud, kuidas tehnoloogia on mõjutanud sõjapidamise teooriat ja praktikat, seda alates esimestest tankidest ja hävituslennukitest kuni mandritevaheliste rakettide ja «mõtlevate» pommideni. Ning ta avaldab austust sõjaväelaste osavusele, julgusele ja pühendumusele.

«Murrangulised lahingud» on põnev ülevaade sellest, kuidas sõjapidamine arenes väikestes piirkondades aset leidnud kokkupõrgete ajastust aega, mil keerulise sõjatehnika osalusel toimuvad maailma mastaabis lahingud -- ning ühtlasi sellestki, kuidas liigub militaarne mõtlemine.

Tim Newark on sõjaajaloo-alase ajakirja Military Illustrated toimetaja ning sõjaajaloost on ta kirjutanud üle kahekümne raamatu, neist tuntumad on Warlords, War in Britain ja Book of Camouflage. Tema algatusel ja toimetamisel käivitas kirjastus Brassey's raamatusarja History of Uniforms ja ta on ka juhtivaks toimetajaks sarjale Military Illustrated Books. Üks Tim Newarki viimaseid töid on 26-osaline telesari BBC History Channelile.