Otsi

Kategooriad

Ian Crofton - AUS AJALUGU - MIS JUHTUS TEGELIKULT - EPL 2009

Ian Crofton - AUS AJALUGU - MIS JUHTUS TEGELIKULT - EPL 2009

Ian Crofton - Aus ajalugu - mis juhtus tegelikult - EPL 2009

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Ian Crofton
Pealkiri: Aus ajalugu - mis juhtus tegelikult
Kirjastus: Eesti Päevaleht
Sari: -
Tõlkija: Kristel Rattus
Kujundaja, illustraator: Kärt Kukkur
Väljaandmise aeg: 2009
Formaat: ca 17x23 cm, 320 lk., kõva köide
Kaal: ca 700 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Kujutage ette kooli ajalootundi, kus ei räägita tüdimuseni Rooma impeeriumi langemisest, ristirüütlite vallutustest ega Teisest maailmasõjast. Selle asemel jutustatakse hoopis võimuka Marcus Antoniuse kihlveost imekauni Kleopatraga või Rooma seadusest, mis tühistas bankettidel peeretamise keelu, ja sultani uppumisurma mõistetud haaremist.

See raamat on ühtaegu kummaline, haarav ja üllatav. Kaanest kaaneni täis põnevaid fakte ajaloo varasalvedest, pakub see vaheldust seni harjumuspärastele ajalookäsitlustele. “Aus ajalugu” on omamoodi veidruste kronoloogia, mis lõppkokkuvõtteks moodustab sootuks teistsuguse maailmaajaloo.

Kaasaegse Briti kirjamehe Ian Croftoni loomingu hulka kuuluvad mitmed väikeste kiiksudega ajalookäsitlused, huvitavatest ja mitte liiga tavapärastest faktidest koosnevad entsüklopeediad. Edinburh´s sündinud ja kasvanud Croftonil on magistrikraad inglise kirjanduses. Ta on koostanud ka sellised eripalgelised ajalooraamatud nagu “Brewer´s Britain and Ireland”, “Brewer´s Dictionary of Modern Phrase and Fable” ja “Totally Useless History of the World”.