Otsi

Kategooriad

Heidi Sarapuu - KUMMARDUS. KULTUURILOOLISED LAVATEKSTID - Ilmamaa 2017

Heidi Sarapuu - KUMMARDUS. KULTUURILOOLISED LAVATEKSTID - Ilmamaa 2017

Heidi Sarapuu - Kummardus : Kultuuriloolised lavatekstid - Ilmamaa 2017

Rohkem infot


9,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Heidi Sarapuu
Pealkiri: Kummardus : Kultuuriloolised lavatekstid
Kirjastus: Ilmamaa
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Mari Ainso
Väljaandmise aeg: 2017
Formaat: ca 14x21 cm, 180 lk., pehme köide
Kaal: ca 240 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Heidi Sarapuu on 2017. aastal 30. sünnipäeva tähistava Variuse teatri looja, juht, lavastaja ja dramaturg. «Kummarduses» on koos kolme kultuuriloolise lavastuse lugu. Näidendi teksti illustreerivad fotod lavastusest ja kavalehed ning lugeda saab ka ajakirjanduses ilmunud põhjalikke arvustusi.

«Laborant Viiding» on kirjutatud Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi 90. sünnipäevaks ja kirjeldab seda aega, kui muuseumis töötas lühikest aega luuletaja ja näitleja Juhan Viiding.

«Kui me elasime raamatukogus …» tegevus toimub 1930. aastatel Tallinna Keskraamatukogus, mil selle tööd juhtis ja korraldas Aleksander Sibul. Nähtamatu tegelasena on laval kirjanik A. H. Tammsaare, keda esindab tema kuraasikas abikaasa Käthe Hansen.

«Ananassid šampanjas. Igor Severjanin» on kakskeelne näidend: monolooge, dialooge ja trilooge esitatakse läbisegi eesti ja vene keeles. Näidend keskendub sellele perioodile vene poeedi Igor Severjanini elust, mil ta elas Toilas ja oli abielus eestlanna Felissa Kruudiga. See oli poeedile loominguliselt viljakas aeg, mil ta avaldas kaksteist luulekogu ning tõlkis abikaasa abil vene keelde eesti luuletajate loomingut.