Otsi

Kategooriad

Rait Avestik (koostaja) - JUTURAAMAT. VAT TEATER 30 - VAT Teater 2017

Rait Avestik (koostaja) - JUTURAAMAT. VAT TEATER 30 - VAT Teater 2017

Rait Avestik (koostaja) - Juturaamat : VAT Teater 30 - VAT Teater 2017

Rohkem infot


9,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Rait Avestik (koostaja)
Pealkiri: Juturaamat : VAT Teater 30
Kirjastus: VAT Teater
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Anu Jalas
Väljaandmise aeg: 2017
Formaat: ca 18x30 cm, 156 lk., pehme köide
Kaal: ca 550 g
Seisukord: heas seisus kasutatud raamat

Märkused: Raamatu koostaja Rait Avestik kirjutab nii:

«VAT Teater on tegutsenud 30 aastat ja käesolev raamat on koostatud just selleks puhuks või selle tõttu. Kuigi raamatu kaas on kollane ja pealkirjaks «Juturaamat», ei ole tegemist siiski sünnipäevavahuse lõbusate lugude kogumiga, vaid teatrilooliselt klaari, adekvaatse ja kohati kriitilisegi vaatega teatri viimasesse kümnendisse.

Kui kümme aastat tagasi VATi 20. sünnipäevaks koostatud raamat (Rait Avestik & Co «Isiklik teater. VAT Teater – 20 aastat», VAT Teater 2007) teatri ajaloost ja loomingust kandis nime «Isiklik teater» ja viitas pigem teatri juhtide Aare Toikka ja Tiina Rebase isiklikule suhtele VATiga, samuti koostaja heale läbisaamisele nii VATi kui ka selle tegijatega, siis nüüdne «Juturaamat» on sisuliselt isiklik.

Lisaks küsija rollis siinkirjutajale vaatavad teatri lähiminevikku ja tulevikkugi kümme VATiga kaugemalt, lähemalt või väga lähedalt seotud teatraali. Kui efektiivne teatriloolises mõttes taoline jutustamine on, selgub aastate pärast (põhjalikud andmed «Lisas» seda efektiivsust kindlasti suurendavad). Siiski on mu meelest reljeefselt välja joonistunud VATi tänane olemus ja see mõjub meie liiga kiiresti muutuvas ja ebastabiilses maailmas kasvõi näiteks VATi 40. või 50. sünnipäevale mõeldes kuidagi kindlustunnet tekitavalt.»

Lisaks raamatu koostaja enda mõtisklusele VAT Teatri olemusest on raamatu jaoks põhjalikud intervjuud andnud VAT Teatri kunstiline juht Aare Toikka, näitleja Margo Teder, näitekirjanik Andrus Kivirähk, mitme VAT Teatri lavastuse kunstnik ja muusika autor Kaspar Jancis, näitleja Katariina Unt, teatrikriitik Madis Kolk, näitleja Liisa Pulk, lavastaja Raivo Trass, külalislavastaja Saksamaalt Christian Römer ja näitleja Tanel Saar.