Otsi

Kategooriad

Ruhiyyih Rabbani (koostaja) - PALVED - s.n., s.l. 1990

Ruhiyyih Rabbani (koostaja) - PALVED - s.n., s.l. 1990

Ruhiyyih Rabbani (koostaja) - Palved - s.n., s.l. 1990

Rohkem infot


3,20 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Ruhiyyih Rabbani (koostaja)
Pealkiri: Palved
Kirjastus: s.n., s.l.
Sari: -
Tõlkija: Pilleke Laarmann
Kujundaja, illustraator: -
Väljaandmise aeg: 1990
Formaat: ca 9x14 cm, 28 lk., pehme köide
Kaal: ca 20 g
Seisukord: heas seisus kasutatud raamat

Märkused: Baha'i usu palved.

Vikipeediast:

Baha'i usk on religioon, mille rajas Baha'u'llah (1817–1892) 19. sajandil Iraanis. Baha'u'llah't peavad bahá'íd kõige viimaseks Jumala Ilmutajate reas, mis ulatub tagasi eelajalukku ja kuhu kuuluvad Aabraham, Mooses, Buddha, Zarathustra, Jeesus ja Muhamed.

Bahá’í usk on iseseisev monoteistlik religioon, mille kogudusse kuulub ligikaudu viis miljonit inimest kogu maailmas. Nad on pärit enam kui 2000 rassilisest ja etnilisest rühmast ning elavad 235 riigis ja territooriumil. Britannica Aastaraamat (1992) viitas bahá’í usule kui kristluse järel teisele geograafiliselt kõige laiemalt levinud religioonile maailmas. See usk sai alguse Iraanis 1844. aastal ning sellel on oma pühakirjad, seadused, kalender ja pühad.

Bahá’í usk õpetab, et maailma peamiste religioonide rajajad, sh Krišna, Buddha, Zarathustra, Aabraham, Mooses, Jeesus ja Muhamed, on ühe ja sama Jumala poolt saadetud jumalikud õpetajad, et harida inimkonda selle arengutasemele vastavate õpetuste ja seadustega. Bahá’í usk tunnistab veel kaht selle ajastu õpetajat: Bábi ja Bahá’u’lláh’t. Bahá’íd usuvad, et religioossed ilmutused jätkuvad tulevikus, et juhendada “igavesti arenevat tsivilisatsiooni”.