Otsi

Kategooriad

Reet Naber - JOHAN PITKA. AUSA TAHTEGA ISAMAA HEAKS! - Tuntud ja tundmatu, TEA 2012

Reet Naber - JOHAN PITKA. AUSA TAHTEGA ISAMAA HEAKS! - Tuntud ja tundmatu, TEA 2012

Reet Naber - Johann Pitka : Ausa tahtega isamaa heaks! - Tuntud ja tundmatu, TEA 2012

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Reet Naber
Pealkiri: Johann Pitka : Ausa tahtega isamaa heaks!
Kirjastus: TEA
Sari: Tuntud ja tundmatu
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Piret Niinepuu-Kiik
Väljaandmise aeg: 2012
Formaat: ca 20x25 cm, 224 lk., ümbrispaberiga kõva köide
Kaal: ca 980 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Johan Pitka oli üks põhimõttekindlamaid ja energilisemaid Eesti majandusliku ning poliitilise iseseisvuse eest võitlejaid, kel tuli aastakümnete vältel lahinguid lüüa nii leheveergudel, komiteedes kui sõjaväljal. Pitka isikus said harvanähtaval moel kokku suur visionäär, teoinimene ja liider; tema elu oli täis kirge, võitlust ning paradokse.

Reet Naber keskendub Pitka biograafias süvendatumalt aastatele 1907–1917, mis seni põhjalikumalt läbi uurimata ning lahti kirjutamata. Sellesse aega langeb eestlaste rahvusliku eneseteadvuse uus tõus, parteide ja seltside tekkimine ning majanduskliima paranemine, milles Johan Pitkal oli eelkõige merenduse teoreetiku ja eestvedajana suur roll.

Merendusajaloolase Reet Naberi uurimus «Johan Pitka. Ausa tahtega isamaa heaks!», mis ilmub «Tuntud ja tundmatu» sarjas rikkalikult illustreerituna admiral Pitka 140. sünniaastapäevaks, on seni mahukaim käsitlus juba eluajal pooleldi müütilise mõõtme omandanud mehe elust, keda võib õigusega nimetada peaaegu ainsaks läbinisti positiivseks kangelaseks Eesti (lähi)ajaloos.