Otsi

Kategooriad

Sofka Zinovieff - PUNANE PRINTSESS. REVOLUTSIOONILINE ELU - EPL 2010

Sofka Zinovieff - PUNANE PRINTSESS. REVOLUTSIOONILINE ELU - EPL 2010

Sofka Zinovieff - Punane printsess : Revolutsiooniline elu - EPL 2010

Rohkem infot


7,50 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Sofka Zinovieff
Pealkiri: Punane printsess : Revolutsiooniline elu
Kirjastus: Eesi Päevaleht
Sari: -
Tõlkija: Brigitta Davidjants
Kujundaja, illustraator: Angelika Schneider
Väljaandmise aeg: 2010
Formaat: ca 14x22 cm, 352 lk., kõva köide
Kaal: ca 550 g
Seisukord: väga heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Vürstitar Sofka Dolgoruki elu kulges käsikäes XX sajandi suurte muutustega. «Punane printsess» on lugu sellest, kuidas tsaari-Venemaa ja Peterburi õukonna kõige kõrgema klassi plikakesest sai Briti kommunistliku partei liige.

Sofka Zinovieff hakkab uurima oma vanaema meeletut ja skandaalirohket elu, kuhu mahtus boheemlusele kalduv elu pea kõigis Euroopa metropolides, vangilaager Prantsusmaal ja briti teatri suurkuju Laurence Olivier. Päranduseks saadud päevik, mis tegelikult kujutab endast vanaema Sofka kirglikke kirju oma elu suurele armastusele, avab lapselaps Sofka jaoks uksed, mille olemasolust ta varem mitte midagi ei teadnud.

«Punane printsess» toob lugeja ette elu, kus ükski homme ei ole samasugune nagu eile, kus inimestel ei ole ühtegi pidepunkti, millest kinni hoida ja elu ei ole muud kui üks peadpööritamapanev ameerika raudtee, mille käänakud, tipud ja langused eales ei kordu.

Autorist: Sofka Zinovieff õppis Londonis, Oxfordis ja Cambridge'is. 1990ndatel elas ta Moskvas, kus kohtus oma praeguse abikaasaga. Ta on vabakutselise ajakirjanikuna töötanud selliste väljaannete jaoks nagu The Independent Magazine, The Telegraph Magazine, The Times Literary Supplement, The Financial Times, The London Magazine. Praegu elab Sofka Zinovieff koos abikaasa ja kahe tütrega Kreekas.