Otsi

Kategooriad

Vincent Schiavelli - PALJU ILUSAID ASJU. LUGUSID JA RETSEPTE POLIZZI GENEROSAST - Pegasus 2007

Vincent Schiavelli - PALJU ILUSAID ASJU. LUGUSID JA RETSEPTE POLIZZI GENEROSAST - Pegasus 2007

Vincent Schiavelli - Palju ilusaid asju : Lugusid ja retsepte Polizzi Generosast - Pegasus 2007

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Vincent Schiavelli
Pealkiri: Palju ilusaid asju : Lugusid ja retsepte Polizzi Generosast : [kaanepealkirjas: Lood ja retseptid Polizzi Generosast]
Kirjastus: Pegasus
Sari: -
Tõlkija: Tiina-Mai Nõmmik
Kujundaja, illustraator: Martin Hanson ja Santo Lipani
Väljaandmise aeg: 2007
Formaat: ca 16x22 cm, 344 lk., ümbrispaberiga kõva köide
Kaal: ca 550 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Vincent Schiavelli on tuntud eeskätt karakternäitlejana. Kõige muu hulgas on ta osalenud sellistes filmides nagu «Lendas üle käopesa», «Amadeus» ning «007 ja igavene homne».

Schiavelli kasvas üles Brooklynis, sitsiilia-ameerika peres, kus räägiti nii inglise kui sitsiilia keelt. Tema varajasemate mälestuste hulka kuuluvad õhtupoolikud vanavanemate köögis, vanaisa ja vanaema lood elust ja inimestest, mille nad jätsid maha oma kodulinna Polizzi Generosasse, linnakesse Madonie mägedes Sitsiilias.

Kui Schiavelli kasvas suuremaks, muutusid jutud sellest linnast omamoodi muinaslugudeks. Peaaegu neljakümneaastaselt võttis ta esimest korda ette reisi Sitsiiliasse ja teda ootas ees muinasjutt algusfraasiga «Elasid kord...» – lood, mida ta oli kuulnud nii palju kordi oma vanavanemate köögis.

Raamatus «Palju ilusaid asju» kutsub Schiavelli lugejat avastama Polizzi Generosa inimesi, loodust ja, mis kõige olulisem, kohalikku kööki. Ta on kirjutanud suurepärase, nauditava raamatu, mida võib pidada nii mälestustekoguks kui ka kokaraamatuks. Retseptid on lihtsad ja maalähedased, nende hulka kuuluvad magushapud lihapallid, suvine minestroone, tomatirisoto, hautatud talleliha ja kartuligratään loorberilehtedega, lisaks mitmed magustoidud ja suurepärased liköörid (sealhulgas limuncello).

Inimene, kes unistab reisist Sitsiiliasse, saab mitmeid häid näpunäiteid peatuspaikade ja söögikohtade kohta... Raamatut illustreerivad Vincenti sõbra, Polizzi kunstniku Santo Lipani joonistused.

Kui lugeja on raamatu lõpetanud, ei imesta ta enam, miks luksusliku Hollywoodi kõrval sai Vincent Schiavelli teiseks koduks Polizzi Generosa.

Ta on teinud kaastööd paljudele väljaannetele, avaldades artikleid Sitsiilia köögist. Filmimaailmas on ta kuulsust kogunud suurepärase karakternäitlejana. Ta on osalenud rohkem kui sajas filmis ja telesarjas.

Näitlemisest vabal ajal askeldas ta peamiselt oma köögis. Temalt on ilmunud mitu kokaraamatut, neist esimene «Papa Andrea Sitsiilia köök» võitis Columbus Citizens Foundationi kirjandusauhinna. Tema teine kokaraamat kannab pealkirja «Bruculinu, Ameerika». Vincenti kutsuti külaliskokaks kokanduskoolidesse üle riigi ja ta esines paljudes kokandussaadetes. Ta oli sarja «La Bella Vita» saatejuht ja kaasprodutsent, kus tutvustas toitu, veine ja head elu. Sarja neli esimest osa valmisid Polizzi Generosas.

Vincent Schiavelli suri 26. detsembril 2005. aastal.