Otsi

Kategooriad

Mark White - KENNEDY. PRESIDENDI KUVANDI KUJUNEMISE LUGU - Imeline Ajalugu 2015

Mark White - KENNEDY. PRESIDENDI KUVANDI KUJUNEMISE LUGU - Imeline Ajalugu 2015

Mark White - Kennedy : Presidendi kuvandi kujunemise lugu - Imeline Ajalugu 2015

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Mark White
Pealkiri: Kennedy : Presidendi kuvandi kujunemise lugu
Kirjastus: Imeline Ajalugu
Sari: -
Tõlkija: Mari Arumäe
Kujundaja, illustraator: Rein Soonsein
Väljaandmise aeg: 2015
Formaat: ca 16x22 cm, 266 lk., kõva köide
Kaal: ca 510 g
Seisukord: väga heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: USA president John F. Kennedy on nii ta enda põlvkonnale kui järgnevatele generatsioonidele mällu sööbinud kui ülimalt sädelev isiksus ja üks väljapaistvamaid poliitikuid USA presidentide pikas reas. Kuid milles õigupoolest peitub JFK fenomen?

Ajaloolane Mark White tutvustab lugejale Kennedy populaarsuse tagamaid ning näitab, kuidas võimsa kuvandi loomise teenistusse rakendati ta osalemine Teises maailmasõjas, sõjajärgsed kirjanduslikud katsetused, ta isa Joseph Kennedy laitmatu maine ja peaaegu piiramatud rahalised vahendid ning glamuurne abikaasa Jackie Kennedy, aga ka mehe enda vastupandamatu seksapiil ning oskuslik ja loov suhtlemine meediaga. Nii sai JFKst riigijuht, kelles ta kaasaegsed nägid vaieldamatult suurmeest. Kujunenud pilti süvendas ta vägivaldne surm Dallases ning selle ümber kiiresti levima hakanud konspiratsiooniteooriad.

Aga mil määral Kennedy kuvand tegelikkusele vastas? Nii mõnigi kord on talle ette heidetud luhtumisi külma sõja aegsete pingete leevendamisel ja suutmatust senatis läbi suruda mitmeid seaduseelnõusid, samuti on teda kirjeldatud narkootikumide küüsis oleva elumehena, toodud esile ta suhteid Marilyn Monroe ja mitmete teiste sädelevate daamidega ning viidatud ta sidemetele maffiaga.

Kuigi üldsus on kangelasest presidenti vankumatult toetanud ning eeskätt tänu ta karismale on unustusse vajunud ta nurjumised ning keskendutud kordaminekutele, oli kahtlemata tegemist äärmiselt vastuolulise isikuga. Siiski ei ole rahva nii sügavat armastust ära teeninud ükski teine riigijuht. Temast on eeskuju võtnud kõik järgmised USA presidendid kuni Barack Obamani välja. Põhjalikus käsitluses uurib Mark White JFK fenomeni taustal kogu ajastu poliitika- ja kultuurielu ning näitab, kuidas toona aset leidnu on mõjutanud järgnevaid põlvkondi.