Otsi

Kategooriad

Robert Hendrickson - KAVALAM KUI INIMENE. ROTTIDE JA INIMESTE SOTSIAALAJALUGU - Maailm ja mõnda, Olion 2006

Robert Hendrickson - KAVALAM KUI INIMENE. ROTTIDE JA INIMESTE SOTSIAALAJALUGU - Maailm ja mõnda, Olion 2006

Robert Hendrickson - Kavalam kui inimene : Rottide ja inimeste sotsiaalajalugu - Maailm ja mõnda, Olion 2006

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Robert Hendrickson
Pealkiri: Kavalam kui inimene : Rottide ja inimeste sotsiaalajalugu
Kirjastus: Olion
Sari: Maailm ja mõnda
Tõlkija: Raivo Rammus
Kujundaja, illustraator: Andres Tali ja Tiina Sildre
Väljaandmise aeg: 2006
Formaat: ca 14x21 cm, 288 lk., pehme köide
Kaal: ca 400 g
Seisukord: väga heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Rotid suudaksid kiiresti täita mis tahes keskkonnalünga, mille võiks jätta inimelu hävimine Maal. Nad võivad elada nii koos inimesega kui ka ilma inimeseta. Hoolimata oma märksa väiksemast ja vähem kurrutatud suurajust on rotid mitmes mõttes inimesest arenenumad.

Inimtoidu najal püsides ja suurel määral just inimeste lodevust ära kasutades muretult elavad rotid levitavad katku, mis ajaloo vältel on tapnud miljardeid inimesi – rohkem kui kõik sõjad ja revolutsioonid kokku. Rotid paljunevad vohavalt nagu pisikud: potentsiaalselt võib üksainus paar tuua kolme aastaga ilmale 359 miljonit järglast. Kuigi rotid on kannibalid, kes söövad omaenda noori, hävitavad nende küllastumatud leegionid juba praegu igal aastal 20 protsenti inimese toiduvarudest. Nad levitavad kümneid haigusi, hammustavad aastas miljoneid inimesi ja kahjustavad miljardite dollarite väärtuses omandit.

Vargsi tegutsev rott on juba muutnud inimkonna ajaloo käiku ja kahjustanud inimest rohkem kui keegi teine peale inimese enda. Teatud asjades meenutavad rotid inimesi: metsikus, kõigesöövus, kohanemisvõime igas kliimas, idast läände kulgenud ränne liigi eluteel, vastupandamatu paljunemisvõime, mis tekitab vajaduse korraldada genotsiidi omaenese liigi piires. Mõlemal juhul on tegemist röövloomaga, kellest pole mingit kasu ühelegi teisele liigile ja kes kõigi muude elusolendite suhtes ajab taga vaid omakasu...