Otsi

Kategooriad

Eurokalkulaator

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Gerhard Herm - FOINIIKLASED. ANTIIKAJA PURPURIRIIK - Maailm ja mõnda, Olion 1998

Gerhard Herm - FOINIIKLASED. ANTIIKAJA PURPURIRIIK - Maailm ja mõnda, Olion 1998

Gerhard Herm - Foiniiklased : Antiikaja purpuririik - Maailm ja mõnda, Olion 1998

Rohkem infot


9,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Gerhard Herm
Pealkiri: Foiniiklased : Antiikaja purpuririik
Kirjastus: Olion
Sari: Maailm ja mõnda
Tõlkija: Jüri Selirand
Kujundaja, illustraator: Andres Tali
Väljaandmise aeg: 1998
Formaat: ca 14x21 cm, 304 lk., pehme köide
Kaal: ca 350 g
Seisukord: kaantel on ilmselt niiskusest tekkinud kergeid plekikesi, sisu on korralik, rahuldavas seisus kasutatud raamat

Märkused: Saksa ajaloolase ja majandusteadlase Gerhard Hermi erihuviks on olnud Vahemeremaade kultuurid. Neist on ta loonud üle 30 dokumentaalfilmi ja kirjutanud raamatuid. Loomulikult ei saa ta mööda vaadata ka nii erakordsest rahvast kui seda olid foiniiklased.

Vahemere idaranniku kitsal kaldaribal, peamiselt praeguse Liibanoni territooriumil elanud muistne rahvas, kes teadaolevalt esimesena tegi julge sammu ja suundus kõrberadadelt mereavarustele, on pakkunud uurimis- ja mõtlemisainet läbi paljude sajandite. Foiniiklaste tegudest on kirjalikke jälgi juba Vana-Egiptuse ja Muinas-Kreeka allikates ning samuti Piiblis. Just tänu meresõiduoskustele hoidsid nad palju sajandeid enda käes ülemerekaubanduse monopoli. Nende järglased elavad Vahemere ääres ka tänapäeval.

Raamatus on rohkesti taustinformatsiooni, autori järeldused on põnevad ja leidlikud. Nii pakubki käesolev teos huvitavat lugemismaterjali mitte ainult antiikajaloost huvitatuile, vaid ka laiale lugejaskonnale. Seda võib võtta reisikirjana läbi kaugete maade ja pikkade sajandite.

Samade kaante vahelt leiate arvukalt fotosid, kaarte ja skeeme, mis käsitlust veelgi ilmestavad.