Otsi

Kategooriad

Raija Oranen - MEES NIMEGA KEKKONEN - Pegasus 2014

Raija Oranen - MEES NIMEGA KEKKONEN - Pegasus 2014

Raija Oranen - Mees nimega Kekkonen - Pegasus 2014

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Raija Oranen
Pealkiri: Mees nimega Kekkonen
Kirjastus: Pegasus
Sari: -
Tõlkija: Ants Paikre
Kujundaja, illustraator: Jan Garshnek
Väljaandmise aeg: 2014
Formaat: ca 17x25 cm, 464 lk., kõva köide
Kaal: ca 800 g
Seisukord: väga heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Raija Oraneni ajalooline diloogia – «Mees nimega Kekkonen» (2011) ja «Kõige selle taga on Kekkonen» (2013) – loob ilukirjanduse vahenditega tõetruu pildi Soome pikaajalise presidendi Urho Kekkoneni (1900–1986) võitlusteest viimase suursõja ajal kõrvale tõrjutud poliitikust armastatud ja vihatud riigijuhiks.

Suur-Soome ideed toetanud ja oma veneviha poolest tuntud Kekkoneni poliitilistes veendumustes toimus Jätkusõja ajal kannapööre, Saulusest sai Paulus ja soometumispoliitika looja. Kas taotles Kekkonen vahendeid valimata võimu, et päästa Soome või teostas ta üksnes oma auahnet võimuiha? Urho Kekkoneni rollist Soome ajaloos ja välispoliitikas pole üksmeelt tänapäevani: ühed peavad teda maa päästjaks, teised KGB agendiks.

Raija Oraneni diloogia näol on tegemist kaasahaarava teosega erandlikust inimesest erandlikes olukordades, mehest nimega Kekkonen. Diloogia esimene osa katab ajaliselt perioodi 1940. aastate algusest 1960-ndate alguseni, pakkudes sissevaate Kekkoneni ja tema lähikondlaste poliitilistesse intriigidesse, Kekkoneni tegevusse rahvusvahelisel areenil, viriilse presidendi perekonna- ja armuellu.

Raija Oranen (s 1948) alustas ülikooliõpinguid 1968 ja lõpetas need ühiskonnateaduste magistrina 1974. Õpingute ajal osales ta noorte radikaalide liikumises, hiljem töötas ajakirjanikuna, mõnda aega ka Soome vähemuskommunistide häälekandja Tiedonantaja toimetuses.

Kirjandusse tuli Oranen 1971. aastal lavastatud telenäidendi autorina, esimene raamat, esiknovellikogu ilmus 1977. Järgmisel kümnendil vabanes kirjanik oma äärmusvasakpoolsetest vaadetest. 1984. aastal kanti ette tema kõmuline (näitlejad esinesid laval alasti) näidend «Lahtiriietamine», mis väljendas pettumust kommunistlikes ideaalides. Näidendist on tehtud ka filmiversioon. Lõplik lahtiütlemine äärmusvasakpoolsusest sai teoks romaaniga «Kohtumispaik Marinad» (2004).

Raija Oraneni ulatuslik looming hõlmab romaane, novelle, lasteraamatuid, näidendeid, stsenaariume ning kuuldemänge. Laiemale publikule on Oranen tuttav just teleseriaalide ja ajalooliste romaanide kaudu.