Otsi

Kategooriad

Vello Mäeots - RAMIPALAVIK. RAMMIPOISTE PURJ(U)ETAMISI LAULUMERE LAINETEL - Tallinn 2011

Vello Mäeots - RAMIPALAVIK. RAMMIPOISTE PURJ(U)ETAMISI LAULUMERE LAINETEL - Tallinn 2011

Vello Mäeots - RAMipalavik : Rammipoiste purj(u)etamisi laulumere lainetel - Tallinn 2011

Rohkem infot


9,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Vello Mäeots
Pealkiri: RAMipalavik : Rammipoiste purj(u)etamisi laulumere lainetel
Kirjastus: s.n., Tallinn
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Jüri Kass
Väljaandmise aeg: s.a. [2011]
Formaat: ca 17x25 cm, 384 lk., pehme köide
Kaal: ca 680 g
Seisukord: tagakaane nurgas väike plekk, muidu heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: "RAMipalavik" on Gustav Ernesaksa asutatud kutselise meeskoori lugu keerulistest aegadest, kuulsusrikkast (pahatihti ka okkalisest) lavateekonnast kõige kõrgemasse tippu, kuid ka kõigest sellest, mis jäi lava taha: juhtumistest, seiklustest, äpardustest, möödalaskmistest, täbaratest olukordadest ja neist pääsemisest. Igaüks, kes on elu näinud, võib ette kujutada, mida kõike võis seitsmekümneliikmelise meestejõuguga Nõukogude Liidu mõõtmatutes avarustest paari-kolme kuu jooksul juhtuda. Ja ega Lääneski seiklusi vähem olnud, kultuuriruum vaid sootuks teistsugune. Ka kodune elu polnud vähem värvikirev...

Loomulikult on tõestijuhtunud seikade kaudu püütud avada ka RAMi kirju koosluse tüüpe ja isiksusi. Tähtis koht on raamatus RAMi välisreisidel, augu rammimisel läbi raudse eesriide ja vabasse vette jõudmisel. Palju ruumi on pühendatud nii Eesti kui ka välisdirigentide koostööle RAMiga. Peale selle on raamatus rohkelt pildimaterjali, mis koos kommenteerivate tekstidega täiendavad RAMi käekäigu jutustust tema tegevuse 60 aasta jooksul.

Autor ja väljaandja Vello Mäeots, 30 aastat RAMi laulja, 7 aastat RAMi direktor, praegu Tallinna Huvikeskuse KULLO kultuuritöö organisaator.