Otsi

Kategooriad

Rein Luik - INSENER LUIGE PARABOLOID. ÜHE ELU LUGU - Koolibri 2007

Rein Luik - INSENER LUIGE PARABOLOID. ÜHE ELU LUGU - Koolibri 2007

Rein Luik - Insener Luige paraboloid : Ühe elu lugu - Koolibri 2007

Rohkem infot


9,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Rein Luik
Pealkiri: Insener Luige paraboloid : Ühe elu lugu
Kirjastus: Koolibri
Sari: -
Tõlkija: Heino Pedusaar
Kujundaja, illustraator: Tiit Tõnurist ja Mati Kütt
Väljaandmise aeg: 2007
Formaat: ca 17x25 cm, 384 lk., kõva köide
Kaal: ca 1150 g
Seisukord: tiitellehe ülanurgas on pastakaga kirjutatud kunagise omaniku nimetähed, asukoht ja daatum, muidu heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Rein Luik, eestlasest ettevõtja ja mehaanikateadlane kauges Ameerikas, avab käesolevate kaante vahel oma elu ja töö paljudelt tahkudelt. Suuresti otsekõnes ja minavormis ülesehitatud elulooraamatu leheküljed peaksid avama ühe tõepoolest põneva inimese kujunemise ja mitmekülgse tegevuse – just selle, mida saab kokku võtta sõnadega sõjapagulasest-poisikesest suure tehnoloogiakontserni presidendiks.

Ta sattus, nagu paljud eakaaslased, Teise maailmasõja ohtude eest põgenedes koos vanematega esmalt Saksamaale ja Austriasse, et pärast viis aastat väldanud seiklemist mööda pagulaslaagrite riburada lõpuks jõuda Uude Maailma, millest saigi edasiseks ta päriskodu. Seal pidi nooruk esialgu rassima mitmesugust ränka ja lihtsat tööd, enne kui võis omandada kõrghariduse mehaanika alal ja promoveerida koguni teaduste doktoriks.

Rein Luik asutas oma firma ning alustas ülitäpsete ja hiigelsuurte paraboloidantennide valmistamist maailma kõige tähtsamatele kosmoseside ja uurimise organisatsioonidele ning omandas selles valdkonnas kindla juhtpositsiooni.

Eks nendest paraboloididest tulenebki käesoleva raamatu pealkiri – mõistagi teatavas ja mõneti kaudses mõtteseoses Aleksei Tolstoi tuntud ulmeromaaniga «Insener Garini hüperboloid».