Otsi

Kategooriad

Eurokalkulaator

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Robert Musil - KASVANDIK TÖRLESSI HINGEHEITLUSED - EPL 2005

Robert Musil - KASVANDIK TÖRLESSI HINGEHEITLUSED - EPL 2005

Robert Musil - Kasvandik Törlessi hingeheitlused - EPL 2005

Rohkem infot


7,50 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Robert Musil
Pealkiri: Kasvandik Törlessi hingeheitlused
Kirjastus: Eesti Päevaleht
Sari: -
Tõlkija: Mati Sirkel
Kujundaja, illustraator: Villu Koskaru
Väljaandmise aeg: 2005
Formaat: ca 15x22 cm, 240 lk., kõva köide
Kaal: ca 440 g
Seisukord: raamatu alumine nurk on natuke "mõlkis" (ilmselt kukkunud nurga peale), muidu heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Austria-Ungari eliitkoolis salaja toimuvad sadismi ja alandamise ekstsessid on käesolevas romaanis taustaks nooruk Törlessi vaevalisele eneseleidmisele ülalmainitud ebamäärasuses pekseldes – asjasse puutuvad ka Immanuel Kant ja imaginaararvud – ning kummaliseks etteaimduseks tulevastest totalitaarsetest diktatuuridest.

«Kasvandik Törlessi hingeheitlused» ilmus 1906. aastal ja oli Austria uuema aja suurima klassiku Robert Musili esimene raamat, kirjutatud aastal 1903, seega 23-aastase autori sulega ja nüüdsest üle saja aasta tagasi. Ent aegumisest on raamat niisama kaugel kui näiteks Oskar Lutsu «Kevade», mis ilmus 1912-1913. Arno unistuslikkuses võib ju leida ühisjooni Törlessiga, aga Musili selle raamatu maailmas pole Tootsi ega vabastavat huumorit, nagu Lutsul pole Kanti ega puurivat tõsidust.

Kogu Musili mahukat loomingut iseloomustab erakordne väljenduslik täpsuseihalus ja psüühiliste protsesside sõnastamine kujundi kaudu, milles tal pole palju võrdseid. Läbivaks teemaks on ratsionaalse ja irratsionaalse maailma vahelise piiri tabamatus ning siit johtuv inimese äraarvamatus nii heas kui halvas.