Otsi

Kategooriad

Eurokalkulaator

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Katrina Kalda - EESTI ROMAAN - Varrak 2011

Katrina Kalda - EESTI ROMAAN - Varrak 2011

Katrina Kalda - Eesti romaan - Varrak 2011

Rohkem infot


9,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Katrina Kalda
Pealkiri: Eesti romaan
Kirjastus: Varrak
Sari: -
Tõlkija: Anti Saar
Kujundaja, illustraator: Britt Urbla Keller
Väljaandmise aeg: 2011
Formaat: ca 14x21 cm, 192 lk., kõva köide
Kaal: ca 320 g
Seisukord: tiitellehe ülanurgas on pastakaga kirjutatud kunagise omaniku nimetähed, asukoht ja daatum, muidu heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Tallinn, 1990. aastate keskpaik. Noor August asub ärimees Eeriku käendusel kirjutama järjejuttu Eesti taasiseseisvumisest, armudes ise oma eestkostja naisesse Charlotte'i. Kinnise loomuga noormees elab oma tunded välja ajalehesabas, luues Charlotte'ile kirjandusliku teisiku Carlotta. Sündmuste käigus aga tõstab järjeloo kangelane Teodor autori vastu mässu ning haarab ise sule, et Augusti motiive selgitada ja tema mineviku saladused päevavalgele tuua.

Katrina Kalda (s. 1980) on eestlannast prantsuse kirjanik, kelle poeetiline ja mängulise ülesehitusega debüütteos «Eesti romaan» ilmus esmalt prantsusekeelsena mainekas kirjastuses Gallimard («Un roman estonien», 2010). Kuna kümne-aastaselt Eestist Prantsusmaale kolinud Kalda romaan kirjeldab Eesti lähiajalugu, on meedia jõudnud nimetada Kaldat juba Sofi Oksase «vaimseks õeks», «mantlipärijaks» jne, mis paistab pidavat paika vaid osaliselt. Kuigi Kaldat huvitab taasiseseisvunud Eesti õhkkond, Nõukogude Liidu lagunemine ning selle tagajärjed – «Eesti romaani» tegevus toimub 90ndate keskpaiga Tallinnas ja mujal Eestis –, paistab tema debüütromaan silma ka oma stiilivõtetega.