Otsi

Kategooriad

Simon Sebag Montefiore - JERUUSALEMM. BIOGRAAFIA - Varrak 2011

Simon Sebag Montefiore - JERUUSALEMM. BIOGRAAFIA - Varrak 2011

Simon Sebag Montefiore - Jeruusalemm : Biograafia - Varrak 2011

Rohkem infot


29,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Simon Sebag Montefiore
Pealkiri: Jeruusalemm : Biograafia
Kirjastus: Varrak
Sari: -
Tõlkija: Aldo Randmaa ja Peep Ilmet
Kujundaja, illustraator: -
Väljaandmise aeg: 2011
Formaat: ca 17x25 cm, 800 lk., ümbrispaberiga kõva köide
Kaal: ca 1650 g
Seisukord: heas seisus kasutatud raamat

Märkused: Jeruusalemm on universaalne linn, kahe rahva pealinn, kolme usundi pühamu; ta on impeeriumide auhind, kohtupäeva toimumispaik ning tänapäeva tsivilisatsioonide kokkupõrke lahinguväli. Kuningas Taavetist Barack Obamani, judaismi sünnist, kristlusest ja islamist Iisraeli-Palestiina konfliktini – see on 3000 aasta pikkune ajalugu, millesse mahuvad usk, veresaunad, fanatism ja kooseksisteerimine. Kuidas sai sellest väikesest, suurkeskustest eemal asuvast linnast Püha linn, «maailma keskpunkt» ja tänase Lähis-Ida rahuprotsessi võti?

Haaravas jutustuses näitab Simon Sebag Montefiore seda alaliselt muutuvat linna tema paljudes inkarnatsioonides, esitades iga ajastut ja iseloomu ääretult elutruult. Jeruusalemma biograafiat jutustatakse meeste ja naiste – kuningate, keisrinnade, prohvetite, poeetide, pühakute, vallutajate ja hoorade – sõdade, armulugude ning ilmutuste kaudu. Kõik need inimesed lõid, hävitasid, jäädvustasid ja uskusid Jeruusalemma. Lisaks paljudele lihtsatele jeruusalemlastele, kes on jätnud linnale oma jälje, kuuluvad selle tegelaste hulka Saalomon, Saladin ja Suleiman Tore, Kleopatra, Caligula ja Churchill, Aabraham, Jeesus ja Muhamed, Iizebel, Nebukadnetsar, Heroodes ja Nero, keiser Wilhelm II, Disraeli, Mark Twain, Rasputin ja Araabia Lawrence.

Toetudes uutele arhiivimaterjalidele, viimase aja uurimustele, oma perekonna ürikutele ja elupõlisele uurimistööle, avab Montefiore oma ainulaadses kroonikas pühaduse ja müstika, identiteedi ja impeeriumide olemust. See on raamat linnast, kus paljude uskumust mööda toimub kord apokalüpsis, ainsast linnast, mis eksisteerib nii taevas kui ka maa peal.