Otsi

Kategooriad

Eurokalkulaator

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Harri Mägi - ENSV KGB TEGEVUSE LÕPETAMINE - Varrak 2012

Harri Mägi - ENSV KGB TEGEVUSE LÕPETAMINE - Varrak 2012

Harri Mägi - ENSV KGB tegevuse lõpetamine - Varrak 2012

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Harri Mägi
Pealkiri: ENSV KGB tegevuse lõpetamine
Kirjastus: Varrak
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Janika Vesberg ja Anne Pikkov
Väljaandmise aeg: 2012
Formaat: ca 17x25 cm, 200 lk. , kõva köide
Kaal: ca 600 g
Seisukord: tiitellehe ülanurgas on pastakaga kirjutatud kunagise omaniku nimetähed, asukoht ja daatum, muidu heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Üks Eesti iseseisvuse taastamise tähtsaimaid verstaposte oli NSVLi repressiivorgani KGB tegevuse lõpetamine Eestis. Seda on uurinud kolm parlamendikomisjoni ja omal ajal kirjutati sellest palju ka ajakirjanduses, ent tänase päevani pole meil terviklikku ülevaadet tollastest sündmustest ega KGB kontori likvideerijate rollist ja vastutusest.

Kui kõigi teiste Nõukogude asutuste töö lõpetati 1991. aasta augustis päevapealt, siis KGB kohaliku kontori likvideerimine osutus pikaajaliseks ja vaevaliseks protsessiks, mille detailides ei ole selgust siiani. Samal ajal tõestavad spioonilood idanaabri agentidest Eesti julgeolekuasutustes, et otsused, mida tehti kohalikku KGBd sulgedes, mõjutavad Eesti riiki senini.

ENSV KGB tegevust ja selle lõpetamist uurinud Riigikogu erikomisjonide nõunik Harri Mägi (1955–2012) otsibki selles raamatus rikkaliku allikmaterjali toel selgust, miks ei võtnud likvideerimiskomisjon üle kõki Eestile tähtsaid arhiive ja dokumente ning miks pole meil tänini korralikku ülevaadet KGB likvideerimisest ja selle komisjoni tööst.