Otsi

Kategooriad

Eurokalkulaator

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Mart Laar ja Toomas Hiio - EESTI RIIGI 100 AASTAT. I-II OSA - EV100, Post Factum 2018

Mart Laar ja Toomas Hiio - EESTI RIIGI 100 AASTAT. I-II OSA - EV100, Post Factum 2018

Mart Laar ja Toomas Hiio - Eesti riigi 100 aastat : I osa. Maapäevast Otto Tiefi valitsuseni. II osa. Rahvusvahelise õiguse pelgupaigast esimese Euroopa Liidu eesistumiseni : [kahest köitest koosnev komplekt] - EV100, Post Factum 2018

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Mart Laar ja Toomas Hiio
Pealkiri: Eesti riigi 100 aastat : I osa. Maapäevast Otto Tiefi valitsuseni. II osa. Rahvusvahelise õiguse pelgupaigast esimese Euroopa Liidu eesistumiseni : [kahest köitest koosnev komplekt]
Kirjastus: Post Factum
Sari: Raamatusari Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Merle Moorlat
Väljaandmise aeg: 1998
Formaat: ca 15x22 cm, 248+320 lk., kõva köide
Kaal: ca 1400 g
Seisukord: väga heas seisus vähekasutatud raamatud

Märkused: Kahest köitest koosnev komplekt.

«Eesti riigi 100 aastat» käsitleb eestluse arenguteed rahvusliku mõtte sünnist rahvusliku poliitika ajamiseni, mis omakorda viis iseseisva riigi loomiseni.

Üksikasjalik ülevaade antakse Eesti iseseisvuse kättevõitmisest ja Vabadussõjast, riikluse sünnivaevadest ja Eesti Vabariigi ülesehitamise aastatest. Riigikogude kaupa on vaadeldud Eesti poliitikat, majandust ja kultuuri ning on antud ülevaade tähtsündmustest esimesel iseseisvusajal. Taustaks Euroopa ja maailm, milles Eestil tuli hakkama saada. Edusammude kõrval pole unustatud ebaõnnestumisi ega vaikita maha ka tehtud vigu.

Esimeses köites jõutakse iseseisvuse kaotuse ja II maailmasõja katsumusteni Eesti pinnal ning köide lõpeb Otto Tiefi valitsuse katsega taastada Eesti omariiklust. Raamat on varustatud hulga fotode ja skeemide ning isikuregistriga.

Raamatu «Eesti riigi 100 aastat» teine köide käsitleb Eesti riigi ja rahva saatust Nõukogude okupatsiooni aastatel ja paguluses vabas maailmas, iseseisvuse taastamist ja moodsa riigi ülesehitamist 20. sajandi lõpust kuni 2018. aastani. Okupatsiooniaega vaadeldakse Eesti vaatepunktist, kuid käsitlust raamistavad sovetliku impeeriumi võimuperioodid, mille vaheldumine mõjutas ka eestlaste võimalusi riigi saatuse kujundamisel kaasa rääkida ja eestlust alal hoida.

Taastatud Eesti Vabariigi osa on jaotatud peatükkideks Riigikogude kaupa; suuremat tähelepanu pööratakse sise- ja välispoliitikale, kiiretele muudatustele seadusandluses, majanduse üldisematele suundumustele ning olulisimatele sündmustele, mis Eesti riiklust mõjutasid ja kujundasid. Raamatus on hulk fotosid, valitsuste koosseisud tabelitena ning isikuregister.