Otsi

Kategooriad

Jüri Loog ja Viljar Uus (koostajad) - VEDUR - Eesti Raudtee 2001

Jüri Loog ja Viljar Uus (koostajad) - VEDUR - Eesti Raudtee 2001

Jüri Loog ja Viljar Uus (koostajad) - Vedur - Eesti Raudtee 2001

Rohkem infot


34,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Jüri Loog ja Viljar Uus (koostajad)
Pealkiri: Vedur
Kirjastus: Eesti Raudtee
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Matti Pärk
Väljaandmise aeg: 2001
Formaat: ca 17x24 cm, 208 lk., pehme köide
Kaal: ca 430 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Raamatu koostasid Eesti Raudtee veeremiteenistuse spetsialistid, et täita vajadust eestikeelse erialakirjanduse järele raudteelaste ettevalmistamisel.

Raamatut võib kasutada õppematerjalina nii vedurimeeskondade, remondimeeste kui ka inseneride ettevalmistamisel ja ümberõppel, samuti vedurite kasutuse, tehnohoolde ja remondi korraldamisel.

Põhitöö tehakse Eesti raudteedel ära diiselmootori jõul töötavate veduritega. Raamatust on välja jäetud elektrivedurid, kuna Eestis on elektriraudtee olemas ainult lähiliikluseks. Nostalgiana tutvustatakse üsna lühidalt ka auruvedurit.

Enamasti on veduri tööiga 15-40 aastat. Seetõttu töötavad Eesti raudteedel siiani endises Nõukogude Liidus ja Euroopa sotsialismimaades ning viimastel aastakümnetel Venemaal ja Ukrainas toodetud vedurid. Põhirõhk on raamatus asetatud just nende vedurite kirjeldusele.

Raamatu kasutamine eeldab eelteadmisi mehaanikast, sisepõlemismootoritest ja elektrotehnikast, samuti ka raudteeliikluse turvangust ja signalisatsioonist.