Otsi

Kategooriad

Eurokalkulaator

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Oskar Lõvi - KOLM NAIST. VIKTOORIA - Varrak 2005

Oskar Lõvi - KOLM NAIST. VIKTOORIA - Varrak 2005

Oskar Lõvi - Kolm naist : Viktooria - Varrak 2005

Rohkem infot


9,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Oskar Lõvi
Pealkiri: Kolm naist : Viktooria
Kirjastus: Varrak
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Rein Seppius
Väljaandmise aeg: 2005
Formaat: ca 15x22 cm, 312 lk., kõva köide
Kaal: ca 650 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: «Kolm naist» on sõjaeelse tuntud ärimehe Oskar Lõvi (1892-1977) perekonna- ja ajalooline triloogia, kus rõhutatakse elu püsiväärtusi, milleks on armastus oma pere, rahva ja isamaa – oma juurte vastu.

Eestis ilmub raamat esmakordselt.

Oskar Lõvi, kes on kasutanud ka kirjanikunime Jaan Järvalane, sündis 1892. aastal Põltsamaa kihelkonnas Tapiku külas. Gümnaasiumi lõpetas ta Peterburis ja astus seejärel Peterburi ülikooli. 1944. a septembris põgenes Oskar Lõvi Rootsi, kust mindi edasi Kanadasse, Montreali. Ajavahemikus 1956–1962 oli Lõvi Eesti Vabariigi valitsuse eksiilis majandusministriks.

Kirjutama ja oma töid avaldama tiivustas teda Artur Adson, kuid kõige enam Aino Kallas, kelle meelest O. Lõvi tugevus oli tema teoste dramaatilisuses. Naised on Lõvi teoste peategelased, sest naisi pidas kirjanik hingeliselt huvitavamateks kui mehi. Oma teostes näitab O. Lõvi, et naise hingeelu põhineb emotsioonidel, mehel on esiplaanil selge loogika ja tahtejõud. Naise hinge, kannatusi ja armastust pidas kirjanik mehe omadest sügavamateks. Oskar Lõvi on avaldanud mitu romaani, mälestusi, kirjutanud rohkesti artikleid kirjanduse, ühistegevuse, majanduspoliitika ja muudel teemadel.

Romaanis «Viktooria» jälgib autor suure soojuse ja kaasaelamisega peategelase Jaan Järvalase ja tema perekonna saatust Saksa okupatsiooni aegses Eestis, vastupanuliikumist, Rahvuskomitee ja Otto Tiefi valitsuse loomist ning neid põhjusi, mis viisid kodumaalt lahkumiseni 1944. aasta sügisel.