Otsi

Kategooriad

Mark Miodownik - MATERJALIDE VARJATUD MAAILM. VEIDRAVÕITU LOOD INIMKÄTE LOODUD IMEDEST - Imeline Teadus 2014

Mark Miodownik - MATERJALIDE VARJATUD MAAILM. VEIDRAVÕITU LOOD INIMKÄTE LOODUD IMEDEST - Imeline Teadus 2014

Mark Miodownik - Materjalide varjatud maailm : Veidravõitu lood inimkäte loodud imedest - Imeline Teadus 2014

Rohkem infot


9,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Mark Miodownik
Pealkiri: Materjalide varjatud maailm : Veidravõitu lood inimkäte loodud imedest
Kirjastus: Imeline Teadus
Sari: -
Tõlkija: Triin Olvet
Kujundaja, illustraator: Rein Soonsein
Väljaandmise aeg: 2014
Formaat: ca 15x21 cm, 272 lk., pehme köide
Kaal: ca 370 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Mis on peidus asjade sees? Miks žilett nüriks läheb? Mis toimub tahkuva betooni sisemuses? Kuidas valmib paberõhuke portselan? Mis on ühist teemandil ja grafeenil? Miks šokolaaditahvel murdes prõksub, aga suus sulab? Millest on tehtud tulevase kosmoselifti trossid ja mille sisse püütakse kosmosetolmu? Need ja veel terve hulk uskumatuid lugusid on vaimukalt ja läbi isikliku vaatenurga kirja pandud ja lahti seletatud briti materjaliteadlase Mark Miodowniku raamatus «Materjalide varjatud maailm».

Teras, paber, betoon, šokolaad, aerogeel, plast, portselan, grafeen, biomaterjalid – oleme harjunud paljudesse neist suhtuma kui iseenesest mõistetavatesse, kuigi pea kõigiga seonduvad geniaalsed ja uskumatud leiutised. Materjalide elulugu on selles raamatus lahutamatult seotud maailma ajaloo ning veelgi enam, selle tulevikuga. Miodownik tutvustab lugejale betooni, mis suudab end ise parandada; implantaate, millest saab ehtne elav luu; plahvatavat ainet, mis pani aluse filmitootmisele, ning leiutisi, mis ühel heal päeval võivad päästa maailma.

Observer ja Financial Times valisid «Materjalide varjatud maailma» 2013. aasta parimate populaarteaduslike raamatute sekka.